Esas Holding her ay bir tane Citylife sağlık marketi açacak

Esas Holding her ay bir tane Citylife sağlık marketi açacak

Citylife isimli sağlıklı ürünler market zincirini hayata geçiren Esas Holding, bu yıl her ay bir, 2009'da her ay 2, 2010'dan itibaren her hafta bir mağaza açmayı planlıyor.

Esas Holding, yeni yatırımı Esom Mağazacılık ile “Citylife” sağlıklı ürünler market zincirini hayata geçirdi. Esas Holding Başkan Yardımcısı ve Esom Mağazacılık Yönetim Kurulu Başkanı Emine Sabancı Kamışlı, Citylife'ın hızlı bir yayılma hedefi olduğuna değinerek, “Hedefimiz 150 metrekarelik alanlarda 150 mağazaya ulaşmak. Biz konsepti yarattık. Ama paylaştıkça daha verimli büyüyeceğimizin farkındayız” dedi.
Yoğun talep üzerine franchise sistemini de hızlandırdıklarını dile getiren Kamışlı, Türkiye'de şu an 15 binin üzerinde organik üretici olduğunu, pazarın büyüdüğünü, bununla birlikte fiyatların düştüğünü aktararak, diğer ürünlerle organik ürünler arasında yüzde 10'luk fiyat farkı bulunduğunu ifade etti.


3 yılda 100 mağaza


Kamışlı, dünya genelinde organik ürünün 50-60 milyar dolarlık bir pazarı olduğunu belirterek, “Türkiye ileride bu pazarda çok önemli bir tedarikçi olabilir” dedi.
Citylife Genel Müdürü Ufuk Şevki de 2008 yılında her ay 1, 2009 yılında her ay 2, 2010 yılından itibaren de haftada bir mağaza açmayı, 3 yılda 100'e yakın mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.
(VATAN)