09 / 12 / 2023

Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!

Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ İştirakı Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon İşbirliği ile hayata geçirdiği Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabındaki 970 konut satışa çıkıyor...Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye'de ilk "riskli alan" ilan edilen mahallelerden birisi olan Esenler Havaalanı Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesi yeni bir sürece giriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  TOKİ  İştirakı Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon İşbirliği ile hayata geçirdiği Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabındaki 970 konut satışa çıkıyor. 


Dünden Bugüne Esenler Emlak Konutları! haberi için  TIKLAYINIZ!!!


Esenler Havaalanı Mahallesi Emlak Konutları fiyat listesi için tıklayın!


Bakanlar Kurulu tarafından Türkiye'de ilk "riskli alan" ilan edilen mahallelerden birisi olan Esenler Havaalanı Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesi yeni bir sürece giriyor. 


Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!


Esenler Havaalanı Mahallesi 1095 Ada 16 parselde yapılacak Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşümün 2. Etabının finansmanında kullanılacak 970 konut ve 23 ticari alan 13 Ekim 2014 Pazartesi gününden itibaren satışa çıkıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde inşa edilecek konutların satış fiyatları 281 bin liradan başlıyor. Projede 1+1 tipi konutların büyüklükleri 62 ile 73 metrekare arasında, 2+1 tipi konutların büyüklükleri 105 ile 123 metrekare arasında, 3+1 tipi konutların büyüklükleri 135 ile 172 metrekare arasında değişiyor. 4+1 tipi konutların brüt alanı ise 193 metrekare seviyesinde bulunuyor. 


Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!


 Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!

Bölgenin İlk Dönüşüm Projesi


Bölgenin ilk dönüşüm projesi özelliğindeki sözkonusu proje, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO, Esenler Belediyesi ve Eskon'un işbirliği ve 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesine İlişkin Kanun kapsamında hayata geçiriliyor. İstanbul Esenler Havaalanı Mahallesi 2. Etap projesiyle ilgili olarak 13 Ekim Pazartesi günü Tekstilkent'te gerçekleşen basın toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ile şirketin üst düzey yöneticileri katıldılar. Basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, devlet kurumu disipliniyle özel sektör anlayışının bir araya geldiği nadir örneklerden birisi olan Emlak Konut GYO'nun, yıllar içinde kazandığı birikimi ve teknik altyapısının avantajlarını bu projede de ortaya koyacağını söyledi. 


19 Haziran 2014 tarihinde imzalanan sözleşme ile hayata geçen İstanbul Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinin 900 günde tamamlanması planlanıyor. Proje çerçevesindeki hak sahiplerine 1403 daire ve 32 dükkan tahsis edileceğini anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum, 970 konut ve 23 ticari alanın da satışa sunulacağını söyledi. 

 Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin 2. Etabı satışa çıktı!

Havaalanı Mahallesinde yapılacak konutların hepsinin dış cephelerinde Selçuklu mimarisinin uygulanacağını belirten Murat Kurum, projedeki konutların ekolojik bina konseptinde inşa edileceğini açıkladı, Murat Kurum sözlerini şöyle sürdürdü:


Kentsel Dönüşüm, Kentlerimizin Geleceğini Belirleyecek Miras ProjeleriEsenler, kentsel dönüşümün sembol projesi, Böyle bir projeyi hayata geçirecek olmaktan dolayı gururluyuz. Önümüzdeki dönemlerde de ülkemizin geleceğini şekillendirecek kentlerimizin silüetlerini belirleyecek miras niteliğinde olan kentsel dönüşüm projelerinde de aktif rol üstleneceğiz.Kentsel dönüşüm konusunda bugüne kadar hükümetimizin de çok büyük önem verdiğini ve bu alanda pek çok somut adım attığını belirten Murat Kurum, bu adımlardan birisi olarak Esenler'de 2013 yılında 61. Hükümet döneminde zamanın başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla ülkemizin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesine başlandığını açıkladı. Havaalanı Mahallesi sınırları içinde bulunan 71 bin 821 metrekarelik proje alanının kentsel dönüşüm alanı olarak belirlendiğini anlatan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum "Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Esenler Belediyesi ve Eskon Esenler İnş. ile 2014 yılı başında işbirliği protokolü imzaladık" dedi. 


Kentsel Dönüşüm Hayat Kurtarma Operasyonudur


Basın toplantısında konuşan Esenleer Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da kentsel dönüşümün milli bir mesele ve bir hayat kurtarma operasyonu olduğunu söyledi. Esenler Belediye Başkanı Göksu "Bu şehri yani Esenler'i İstanbul'u ve ülkemizin hangi bölgesi riskli yapılarla doluysa buraları dönüştürmek zorundayız. Kentsel dönüşüm çok yönlü ele aldığınızda bir milli güvenlik meselesidir de aynı zamanda. Ülke olarak bu işi başarmak zorundayız" dedi. M. Tevfik Göksu sözlerini şöyle sürdürdü:


"Kentsel dönüşüm uygulamalarında biz halkın rızasını alıyor, şeffaf oluyor, katılımı sağlıyoruz. En önemlisi sabırlı oluyoruz.Sabırlı olmazsanız bu işler olmaz. Elbette komşuluk ilişkilerini de koruyoruz. Plana göre tasarım değil, tasarıma göre plan yapıyoruz. Kentsel dönüşüme uzun vadeli projeksiyonla bakıyoruz. Kentsel dönüşümün en insani boyutu, insanı yaşatmaktır..."


Tel: 0216 579 15 15

Web: www.emlakkonut.com.tr

Geri Dön