Esenler'deki askeri araziye 150 dönümlük park yapılacak!

Esenler'deki askeri araziye 150 dönümlük park yapılacak!

Esenler Belediye Başkanı Göksu, belediyeyi ziyaret eden Bakanı Arslan'a İstanbul'un yeni Esenler'i anlattı. Başkan Göksu, askeriyenin boşaltıldığı alanda yaklaşık 150 dönümlük bir parkı Esenler halkının hizmetine sunacaklarını söyledi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'yu makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, bazı Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyarette Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kentsel dönüşüm başta olmak üzere Esenler'de yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Arslan’a bilgiler verdi. 


Dünyanın üçüncü büyük parkı olacak

Göksu, Esenler'e tahsis edilen 8.5 milyon metrekare askeri alan ile ilgili verdiği bilgide; kentsel dönüşümle üretilmiş dünyanın en büyük, alan itibari ile de dünyanın üçüncü büyük parkını Esenler'e kazandıracaklarını söyledi. Askeriyenin boşalttığı alanda yakın bir zamanda yaklaşık 150 dönümlük bir alanı park olarak Esenler halkının hizmetine sunacaklarını söyleyen Başkan Göksu, "Esenler'in talihini değiştirecek projemiz, İstanbul'un da nefes alacağı  en önemli mekanlardan birisi olacak" dedi.


Esenler'i yakından takip ediyorum

Esenler'deki çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, "Sizi ve belediye çalışanlarını tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Yürüttüğümüz projelerle Esenlerimiz de, İstanbulumuz da, Türkiyemiz de daha güzelleşiyor. Ülkemiz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 


Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ziyaret sonunda Bakan Arslan'a Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından yayınlanan kitaplardan takdim etti.


Gazetem İstanbul