ESTA Construction, Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi listesinde!

 ESTA Construction, Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi listesinde!

Türk inşaat şirketi ESTA Construction’a büyük onur. 10 yılda gerçekleştirdiği ikonik yapılarla “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde bir önceki yıla göre 13 basamak yükselen firma, bu yıl listede 174’üncü sırada yer aldı.


Dünyanın en lüks ve teknolojik stadı Krasnodar Arena, Sochi Kış Olimpiyatları kapsamında yapımı gerçekleştirilen, en üst katında Avrupa ve Rusya’nın birinci ve dünyanın üçüncü en büyük yekpare cam çatısı altında 6 bin m²’lik devasa bir Aquapark ve plaj barındırmasıyla dikkatleri üzerine çeken Gorkiy Gorod Alışveriş Merkezi, dünyanın en teknolojik ve ekolojik Central Park Projesi "Krasnodar Central Park" gibi eşsiz projeler ile adından söz ettiren ESTA Construction’ın başarısı ödüllendirildi. ESTA, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından  Ankara  Sheraton’da düzenlenen “2017 Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni”nde, dünya inşaat sektörünün tanınmış uluslararası otoritesi Engineering News Record (ENR) tarafından yayımlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde yer aldı. Bir önceki yıla göre 13 basamak yükselen ve listede 174’üncü sırada yer alan ESTA Construction adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 


 “10 yılda dünyanın en büyük 174’üncü inşaat şirketi olmaktan onur duyuyoruz”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün’nün de hazır bulunduğu ödül töreninde konuşan Bahattin Demirbilek, “ESTA Construction’ı 2006 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kurduk. Şirketimiz, dünyanın en büyük inşaat şirketleri sıralamasında 174’üncü sırada yer alıyor. 10 yıl gibi kısa bir sürede bu başarıya ulaştık ve hızlı büyümemizi önümüzdeki süreçte de sürdüreceğiz. Bu ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almaktan da ayrıca onur duyduk. Dünyada gerçekleştirdiğimiz yüksek teknoloji ürünü eserlerimizi Türkiye’de de gerçekleştiriyoruz, yakın zamanda milletimizin beğenisine sunacağız” diye konuştu.


2015 yılında 330 milyon dolar ciroya ulaştı

Merkezi İstanbul’da bulunan ESTA Construction, Rusya’da üç, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan, Türkmenistan ve Bahreyn’de birer ofisi ile 7 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor. 2015 yılını 330 milyon dolar ciro ile kapatan ESTA Construction, kurulduğu günden bugüne kadar yaklaşık 2.5 milyar dolarlık işi uluslararası paydaşları ve iş ortaklarıyla beklentilerin üzerinde bir memnuniyetle projelendirdi ve teslim etti.