Etimesgut Belediyesi'nden kira indirimi müjdesi!

Etimesgut Belediyesi'nden kira indirimi müjdesi!

Ankara Etimesgut Belediyesi pandemi boyunca kapalı olan işletmelerden kira ücreti almayacak. Buna ek olarak açık olan işletmelere ise kira ödemelerine yüzde 90'a varan indirim yapılacak. 


Ankara Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, pandemi nedeniyle zor günler geçiren belediye kiracılarına müjdeyi verdi. Etimesgut Belediyesi'nde yer alan habere göre; 2021 Ocak ayı ilk meclis toplantısında alınan karara göre; faaliyetleri durduran kiracılardan pandemi boyunca kira ücreti alınmayacak ve sözleşmeleri uzatılacak. 

Etimesgut Belediyesi

Buna ek olarak sadece paket servis veya gel-al hizmeti verecek şekilde açık olabilecek restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme-içme yeri olarak faaliyet gösteren kiracıların kiralarında yüzde 90 indirim yapılacak. Düğün salonu kiracılarına yine yüzde 90 indirim uygulanacak. Belediye oteli kiracısına yüzde 60; gıda ve meşrubat büfesi ile çiçek büfesi kiracılarına da yüzde 40 indirim sağlanacak. Belediye kiracılarının kira bedelleri ile ilgili yapılan bu düzenlemeler, Covid-19 salgını için çıkarılan kısıtlamalar boyunca devam edecek. Kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin yeni bir genelge yayınlandığında sona erecek" dedi.
 

Etimesgut Belediyesi'nden 112.4 milyon TL'ye satılık 9 arsa!