Evde alternatif: Yeni nesil altın günü

Evde alternatif: Yeni nesil altın günü Evde alternatif: Yeni nesil altın günü

Otomobilde cazip kampanyalarla adını duyuran Emin Otomotiv'in kardeş kuruluşu Eminevim, vatandaşları uygun şartlarda konut sahibi yapmak için harekete geçti.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Eminevim'in 'Yeni nesil altın günü' dediği konut organizasyonu sistemi ile vatandaşın kira öder gibi taksitle ve faizsiz ev sahibi olması amaçlanıyor. Eminevim Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, projeyi 'Uzun vadelerle, faiz ödemeden kira öder gibi, üyeler arasında sıra ile konut veya işyeri sahibi olma sistemi' şeklinde anlatıyor. Sıralamanın noter huzurunda kura yöntemiyle tespit edildiğini ifade eden Üstün, "Bu aslında yüz yıllardan bu yana yapılan imece usulünün konut alımına yansımasıdır. Biz halk arasında sıklıkla düzenlenen altın günlerini otomobil ve ev alımına uyguluyoruz. Bu yüzden sistemimize 'Yeni nesil altın günü' diyoruz." ifadelerini kullanıyor.

Ev almak isteyen 100 kişinin kendi imkânlarıyla bir araya gelmesinin zor olduğuna dikkat çeken Üstün, firma olarak bu organizasyonu başlattıklarını dile getiriyor. Üstün, sistemin avantajlarını şöyle sıralıyor: "Her şeyden önce sistemimizde faiz yoktur. Yani maliyet açısından bu önemli farktır. Evi Türkiye'nin her yerinden alma imkânı sunuyoruz. Kişi teslim tarihi geldiği zaman kendi beğendiği evi tapulu olmak kaydıyla bize sunuyor. Biz o kişi adına evi alıp teslim ediyoruz." Sistem önce düşük ve orta bütçeli vatandaşlara hitap ediyor. Sırası gelmeyen üyeler kirada oturmaya devam ettiği için evlerine geçene kadar şirket kira yardımı yapıyor. Üyeler, kendi imkânlarına göre dilediği zaman sistem içerisinde ödemelerinde değişikliğe gidebilme hakkına sahip. Sıkıntıya düştüğünde taksitlerini dondurabiliyor. Üyelerden yüzde 10 peşinat isteniyor.

(Zaman)

pus