28 / 06 / 2022

Eyüpsultan İslambey'de kentsel dönüşüm anlaşmaları hızlandı!

Eyüpsultan İslambey'de kentsel dönüşüm anlaşmaları hızlandı!

Eyüpsultan'ın İslambey mahallesinde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Vatandaşlar kentsel dönüşüm için ofislere gelerek çalışmalar hakkında bilgi alıyor.Eyüpsultan'a bağlı İslambey'de hayata geçirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Eyüpsultan Belediyesi ortaklığıyla İslambey'de açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi'nde vatandaşlarla uzlaşma çalışmaları sürüyor.

Eyüpsultan Belediyesi'nde yer alan habere göre; kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından izleyen Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de kentsel dönüşüm ofisine ziyarette bulunarak uzlaşma için gelen vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Eyüpsultan İslambey de kentsel dönüşüm anlaşmaları hızlandı!

"İSLAMBEY’DE ÖRNEK BİR DÖNÜŞÜM OLACAK"

Hak sahiplerin belirlenmesi jeolojik zemin etüt raporu ve kentsel tasarım çalışmalarının bitmesi sonrasında vatandaşlarla görüşmelerin hızlı bir şekilde sürdüğünü dile getiren Başkan Deniz Köken, "Uzun zamandan beri bekleyen bir konuydu. Sağolsun Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız olaya el koydu, şu anda Kentsel Dönüşüm ofisimizde vatandaşlarla görüşmeler devam ediyor. Vatandaşlarımız da bu dönüşüm işine ilgi gösteriyorlar; görüşmelere aile boyu geliyorlar. Çok hisseli parsel var, o yüzden teknik olarak biraz sorunlu ama içinden çıkılamayacak bir durum yok. Burada örnek bir dönüşüm olacak İnşallah" dedi.

Yaklaşık 40 dönümlük bir alana sahip kentsel dönüşüm projesi dahilinde Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde, 573 malikle uzlaşma görüşmeleri yapılıyor. İslambey Caddesi No:103/A’da bulunan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşlarla adreslerine gönderilen tebligat ve telefonlarına atılan mesajlarla iletişime geçilerek, randevu sistemiyle görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Eyüpsultan İslambey'de kentsel dönüşüm başlıyor!