28 / 06 / 2022

Eyüpsultan İslambey'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Eyüpsultan İslambey'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Eyüpsultan'ın İslambey Mahallesi'nde gerçekleşecek olan kentsel dönüşüm projesi için görüşmeler başladı. Hak sahipleri kentsel dönüşüm bilgilendirme ofisine gelerek çalışmalar hakkında bilgi alıyor.İslambey’de yapılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Eyüpsultan Belediyesi’nin işbirliği ile İslambey’de açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşlarla uzlaşma görüşmeleri başladı.

Eyüpsultan Belediyesi'nde yer alan habere göre; hak sahibi tespiti, jeolojik zemin etüt raporu ve kentsel tasarım çalışmalarının tamamlanması sonrasında yaklaşık 40 dönümlük bir alana sahip kentsel dönüşüm projesi dahilinde Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde, 573 malikle uzlaşma görüşmeleri sağlanıyor.

Eyüpsultan İslambey de kentsel dönüşüm başlıyor!

Vatandaşlarla adreslerine gönderilen tebligat ve telefonlarına atılan mesajlarla iletişime geçerek, randevu sistemiyle görüşmeler yaptıklarını söyleyen Eyüpsultan Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü Evren Oral, “Mevcut değerlerini proje değerlerine oranına istinaden onlara bir teklif sunmaktayız. Vatandaşlarımız bu teklifi değerlendirip uzlaşmalarına göre muvafakatname senedini imzalamaktalar. Bu çalışmalar bittikten sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla birlikte projemizi gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

İslambey Caddesi No:103/A’da yer alan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşlar 1,5 ay sürecinde 10.00 – 16.00 saatleri arasında verilen randevularına göre uzlaşma görüşmelerini yapabilecekler.

Eyüpsultan İslambey'de Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!