Fiyapı iflas erteleme davasında son durum ne?

Fiyapı iflas erteleme davasında son durum ne? Fiyapı iflas erteleme davasında son durum ne?

Fiyapı için 16 Temmuz 2013'te iflas erteleme kararı verilmişti. Bugün saat 13.40'ta İstanbul Anadolu 13. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde davası yapılacak Fiyapı iflas ertelemeyle ilgili firma da henüz netleşen bir durum olmadığını belirtti...Fiyapı'nın iflas erteleme davası geçtiğimiz sene bugün karara bağlanmış ve mahkemede davacının 1 yıl süreyle iflas ertelemesine karar verilmişti. 


Fiyapı iflas erteleme davası bugün saat 13.40'ta İstanbul Anadolu 13. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde gerçekleştirilecek. Ancak firmadan aldığımız bilgilere göre henüz iflas ertelemeyle ilgili bir karar yayınlanmadı. Avukatlar ise net kararın 17 Temmuz'da mahkemece dosya üzerinden verileceğini belirtti...


Geçtiğimiz sene verilen kararla; Fi Yapı'nın iflasının ertelenmesi halinde verilen tapu ve inşaatlarının ilerlemesi müşterilerin riklerinin daha azalmasına sebep olacağı ve müşterilerin durumlarının daha düzeleceği, şirketin varlıklarının ve yaratacağı kaynakların buna imkan verdiği ancak zamana ihtiyacı olduğu, davacının konumunun belirsizliğinden 40 Milyon TL'lik adanın satışının güçleştiği fakat iflasın ertelenmesi halinde satışın kolaylaşacağı gerekçesi düşünülmüştü... Geçen sene alınan Fiyapı iflas erteleme mahkeme kararı:


Fiyapı iflas erteleme karar dosyası 1 için tıklayın


Fiyapı iflas erteleme karar dosyası 2 için tıklayın


Fiyapı iflas erteleme karar dosyası 3 için tıklayın


Fiyapı iflas erteleme karar dosyası 4 için tıklayın


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com