11 / 08 / 2022

Future Park’ın otel projesine 5 büyük otel zincirinden teklif geldi!

Future Park’ın otel projesine 5 büyük otel zincirinden teklif geldi!

Türk gayrimenkul sektörü iki önemli fuarı geride bıraktı. Sektörün önemli oyuncularından Hiper Gayrimenkul, Türkiye’de ve Dubai’deki fuarda stand açarak Future Park projesindeki otel birimi için yabancı yatırımcılarla görüştü.Birçok dünya markasının yer alacağı alışveriş merkezi; konferans salonları, toplantı odaları ve restoranların bulunacağı otel, nitelikli ofis alanları ve residence birimlerinden oluşan Future Park’ta yüzde 70’lik kısmın satışı tamamlandı.

 

Haramidere Parklar mevkiinde hayata geçirilen Future Park, yükseldiği bölgedeki tek karma proje olmasıyla dikkat çekiyor. Konumu, fiyat aralığı, akıllı ev uygulaması ve sunduğu ödeme planıyla her iki fuarda da ilgi odağı olan projede fiyatlar 125 bin TL’den başlıyor. Proje içerisinde 20 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen 30 katlı 312 odalı otel birimi için yabancı yatırımcılarla görüşen Hiper Gayrimenkul, otelin işletmesini bu alandaki dünyaca ünlü markalarla görüşmelerin devam ettiğini belirtiyor.  

 

Hiper Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim GENÇ, otelin işletilmesi için 5 büyük dünya markasından teklif aldıklarını belirterek “Şu an teklifleri değerlendiriyoruz. Ülkemize, bölgemize ve projemize en büyük katkıyı sağlayacak marka ile yakın zamanda anlaşacağız.” diye konuştu.

 

Future Park’ta Mayıs 2013’ten bu yana inşaat devam ediyor. 2015’in sonunda teslim edilmesi planlanan projede alanları 50 ila 196 metrekare arasında değişen 1+0’dan 4+1’e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. 35 bin metrekare arsa alanı üzerinde, 265 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Future Park; 11, 25 ve 30 katlı 9 blokta 1800 konut ve 2 bin bağımsız bölümden meydana geliyor.  Projede, 30 bin metrekare ticari alan, 3 bin metrekare sosyal tesis alanı bulunuyor.

 

Projenin yıllık yüzde 10 kira garantisi ve yüzde 60 ila 80 arasında gelir prim potansiyelinin olması yerli ve yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor. Firma, kendi bünyesinde yaptığı faizsiz vadelendirme sistemiyle yüzde 30 peşinat alarak, kalan kısmı 36 aya bölüyor.

 

Yüzde 75’i yeşil alana ayrılan Future Park’ta; 400 metrelik yürüyüş ve bisiklet parkuru, fitness salonu, sauna, açık-kapalı havuz, basketbol sahası, voleybol sahası, buhar odası, tenis kortu, kapalı otopark, kafe, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları yer alıyor. Metrobüse yürüme mesafesinde yükselen Future Park, TEM bağlantı yolunun hemen yanında ve İDO Yakuplu iskelesine 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca Future Park’ın 5 kilometrelik alanı içerisinde devlet ve özel hastaneler, devlet ve özel okullar, alışveriş merkezleri ve kamu kurumları da yer alıyor.