Galatasaray'a Aslantepe icrası: 2011'in 1.5 milyon liralık kirası ödenmedi!

Galatasaray'a Aslantepe icrası: 2011'in 1.5 milyon liralık kirası ödenmedi!

Tüm zorluklara rağmen tamamlanan Türk Telekom Arena'nın 2011'e ait 1.5 milyonluk kirasını ödemeyen sarı-kırmızılılara Spor Genel Müdürlüğü icra takibi başlattı


Türk Telekom Arena’nın yapım aşamasından itibaren bin bir türlü zorlukla karşılaşan G.Saray inşaat tamamlansa da yine sıkıntıları aşamıyor. Yapım aşamasında stadın yarıda kalması ve ardından da devlet eliyle bitirilmesi sonucunda sarı-kırmızılılar da devlete yıllık kira vermeyi kabul etmişti.

Ancak Galatasaray’ın 2011 yılına ait kira bedeli olan 1.5 milyon TL’yi ödememesi nedeniyle Spor Genel Müdürlüğü, sarı-kırmızılıları icraya verdi. Başkanlık koltuğuna oturmasının ardından kulübün ekonomisine el atan ve hedefini ‘hem sportif hem de ekonomik başarı’ olarak belirleyen Ünal Aysal ve yönetimi son olarak da sermaye artırımına giderek geleceği kurtarmaya yönelik bir operasyona imzasını atmıştı. Kulübün borçlarını çevrilebilir bir duruma getirmek için çaba sarfeden yönetim buna rağmen Türk Telekom Arena’nın ödemelerini es geçince başına iş aldı.

Aslantepe'ye yapılan stadyum için devletle 49 yıllığına kiralık anlaşması yapan ve yıllık 1.5 milyon ödemeyi taahhüt eden sarı-kırmızılı kulüp, daha ilk sezonunda bu ödemesini aksatınca devlet kademeleri de bunu affetmedi. Bu ödemenin yanı sıra yapılan anlaşma gereği stadın reklam gelirlerinin yüzde 25’ini de devlete vermesi gereken G.Saray’ın bunu da aksatmasıyla birlikte Spor Genel Müdürlüğü de hemen harekete geçti.

HİÇ HOŞ KARŞILAMADILAR

Daha önceden yapılan tüm uyarılara rağmen bu konuda adım atmayan ve ödemelerini de gerçekleştirmeyen G.Saray’a icra başlatan Spor Genel Müdürlüğü’nün bu durumdan memnun olmadığı ve daha ilk sezondan bu tarz olayların yaşanmasının kurum içinde hoşkarşılanmadığı da gelen haberler arasında.

Lütfü Özel / VATAN