Garanti BBVA konut kredisi erteleme koşulları!

Garanti BBVA konut kredisi erteleme koşulları! Garanti BBVA konut kredisi erteleme koşulları!

Garanti BBVA müşterilerin ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerini, herhangi bir ek koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleme imkanı sunuyor.Garanti BBVA coronavirüse karşı ekonomiye destek paketi ne katılan bankalardan bir oldu. Banka müşterilerin ihtiyacına göre, kredi anapara, faiz ve taksit ödemelerini, herhangi bir ek koşul aranmaksızın, 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteleme  imkanı sunuyor.

Kredi Pazarı'nda yer alan habere göre; banka kredi erteleme işlemine 30 Mart Pazartesi itibariyle başladı. Banka salgına karşı alınan önlemleri kapsamında şubelerinin çalışma saatlerini 12.00 - 17.00 arasına çekti. Banka erteleme işlemini şubeleri arayarakta yapabilme imkanı sunuyor.

Garanti BBVA bireysel ve şahıs firması sahibi müşterileri için ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi faiz oranları değişmeden 3 aya kadar taksit erteleme, 6 aya kadar vade uzatma ve Avans Hesap ekstreler için 3 aya kadar erteleme işlemlerini yapıyor.

Aynı zamanda kredi kartı borçları içinde erteleme sağlayan banka aylık yüzde 1.40 faiz oranı ile üç aya kadar kredi erteleme sağlıyor.

Garanti Konut Kredisi Erteleme

Hesaplama Garanti BBVA’dan güncel faizlerle 100.000 TL konut kredisi borcu olan tüketici 5 yıl vadel borcunu ertelediğinde Temmuz ayında konut kredisine yaklaşık 2.150 TL taksitlerle devam edecek. Toplam da krediye yapılan faiz ödemesi ise 36.000 TL olacak.