Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda son durum!

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda son durum!İstanbul'da ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayacak, ulaşımda vatandaşlara konfor ve rahatlık getirecek projelerden biri olan Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda çalışmalar tam gaz devam ediyor.


 

İstanbul'da ulaşım konusunda büyük kolaylık sağlayacak, ulaşımda vatandaşlara konfor ve rahatlık getirecek projelerden biri olan Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı'nda çalışmalar son sürat devam ediyor. Gece gündüz aralıksız sürdürülen çalışmalar tamamlandığında, havalimanını şehir merkezine bağlayacak metro hattı Eyüp ilçesini de bir çok ilçeye entegre etmiş olacak.

 

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı projesi kapsamında inşa edilen Kemerburgaz Metro İstasyonu şantiyesini ziyaret ederek projedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Başkan Aydın burada şantiye yetkilileriyle görüşerek çalışmaların hangi aşamaya geldiği, ilerleyen safhalarda neler yapılacağını konuştu.

 

HAT UZUNLUĞU 66 KİLOMETRE OLACAK

 

Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı 66 kilometre uzunluğa sahip olacak. İlk etabı 2018 yılında, ikinci etabı ise 2021 yılında tamamlanacak metro hattı Eyüpsultan, Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy ve Başakşehir ilçelerinden geçecek. Metro hatında, aralarında Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye istasyonlarının da bulunduğu toplam 13 istasyon bulunacak.

 

ENTEGRE OLACAK HATLAR

 

Gayrettepe - 3. Havalimanı Metro Hattı, Yenikapı – Hacıosman Metrosu ile Gayrettepe’de, Hızlı Tren ile Havalimanı’nda, Sultangazi-Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı-Metrokent-Kayaşehir Metrosu ile Kayaşehir’de, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metrosu ile Olimpiyatköy’de, Kayaşehir-Başakşehir-Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı-Halkalı Metrosu ile Halkalı’da,  Marmaray  Projesi ile Halkalı’da entegre olacak.

 

Eyüp Belediyesi