26 / 06 / 2022

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Remax Borsa Brokeri Halil Egemen, "Dalgalı döviz kuru piyasasında en güvenli liman gayrimenkul. Yatırımcılar için haklı ve karlı kazanç dönemi" diye konuştu. Döviz kurlarının spekülatif ataklar sonrası suni şekilde artış gösterdiğini ve hükümetin, TL mevduatının döviz karşısında korunacağına ilişkin açıklamasının gayrimenkul sektöründe olumlu etkiler yaratacağının altını çizen Remax Borsa Brokeri Halil Egemen, "Dalgalı döviz kuru piyasasında en güvenli liman gayrimenkul. Yatırımcılar için haklı ve karlı kazanç dönemi" diye konuştu. 

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Gayrimenkulde gerçek satıcı ve gerçek alıcı döneminin başladığına dikkat çeken Halil Egemen, Ankara’da konut satışlarında 2021'in en canlı döneminin Kasım'da yaşadığını belirtti. Ankara’da konut ihtiyacının artış gösterdiğini dile getiren Egemen, "İnşaat firmaları ve sermayesini dövizde tutan yatırımcılar doğru alanlara yatırım yapmak için çevik davranmalı" tavsiyesinde bulundu. 

Konut satışlarının güçlü seyrini gelecek süreçte sürdüreceğini vurgulayan Halil Egemen, "Sermayesini ve birikimlerini gayrimenkule değerlendiren için fırsatlarla dolu bir süreçten geçiyoruz. Ankara’da ticari ve lüks gayrimenkul sektörü, yılın her döneminde canlı ve istekli" ifadelerini kullandı. 

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Doğru zamanda, doğru alanlara yatırım yapılmalı

Türkiye’de enflasyona karşı en dirençli yatırım enstrümanın gayrimenkul olduğunun altını çizen Halil Egemen, "Barınma ihtiyacını bitmeyeceği, talebin canlı olacağı bir sektörde yatırımcılar sermayelerini doğru alanlardaki gayrimenkullere yöneltmeli. Bu süreçte doğru karar veren yatırımcılar, kısa vadede haklı ve karlı kazançlar sağlayabilir" şeklinde konuştu.

Gayrimenkul yatırımcılar için en güvenli liman!

Ankara’da gayrimenkul sektöründe fırsatların sürdüğünü vurgulayan Egemen, alıcı ve satıcı kitlesiyle şu önemli mesajları paylaştı:

"Türkiye’de milli gelire en fazla katkı sağlayan Ankara’nın ticari ve lüks gayrimenkul sektörü yılın her döneminde canlılığını koruyor. İnşaat firmaları ve yatırımlarını gayrimenkul ‘de değerlendirmek isteyenler piyasanın gidişatını doğru okumalı. Yerli ve yabancı yatırımcılar Ankara’nın gayrimenkul piyasasına güven duyuyor. 2022 yılında da en değerli yatırım aracı yine gayrimenkul olacağı için alıcı ve satıcı kitlemize önerilerimiz, Ankara’nın en değerli aksları olan, Beytepe, Oran, Bilkent, Gölbaşı, Yaşamkent bölgesine odaklanmalarıdır. Bölgede inşaatı tamamlanan veya devam eden çok sayıda konut projeleri var. 15 yılı aşkın bir süredir bu bölgede gayrimenkul sektörü alanında faaliyet gösterdiğimiz için ilanlara yansımayan çok sayıda avantajlı gayrimenkullere ulaşabiliyoruz. Doğru alanlara yatırım yapmak isteyenlere yatırımcılar, yatırım yapmadan önce çok yönlü bilgiler almasında uzun vadede sonsuz faydalar var."

Gayrimenkul yatırımda güvenli liman oldu!

Gayrimenkul yatırımı yapmak mantıklı mı?