Gayrimenkulde değer artacak!

Gayrimenkulde değer artacak! Gayrimenkulde değer artacak!

İzmir CB Rota Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Koçel, "Gayrimenkul sektöründe uzun süredir bekleme pozisyonunu koruyan yatırımcılar, artık seçimsiz geçecek 4 yıl için alıcı duruma geçecektir" dedi...İzmir CB Rota Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Saadet Koçel, Türkiye’nin sürekli seçimler ile yorulduğunu, ülkenin bir an evvel ekonomik sorunların çözüme odaklanması gerektiğini söyledi. Koçel, "Gayrimenkul sektöründe uzun süredir bekleme pozisyonunu koruyan yatırımcılar, artık seçimsiz geçecek 4 yıl için alıcı duruma geçecektir" diye konuştu. 

Türkiye'nin gündemini uzun bir süre meşgul eden İstanbul Belediye Başkanlık seçiminin tamamlandığını, milli iradenin tecelli ettiğini ifade eden Saadet Koçel, herkesin bir an evvel ülkenin gerçek gündemi olan ekonomiye odaklanması gerektiğini belirtti. 

Koçel, faizlerin yüksek olması, dövizin TL karşısında daha da değerleneceği algısı ve seçim sürecinin gayrimenkul ’de satışları olumsuz etkilediğini belirtti. Koçel, "Belirsizlik süreci ortadan kalktığından dolayı, gayrimenkul sektöründe uzun süredir bekleme pozisyonunu koruyanlar, şimdi yatırım planlarını hayata geçirmeye başlayacaklardır. Türkiye’nin önünde seçimsiz 4 yıl var. Yatırımcılar tarafından bunun çok iyi değerlendirileceğini umuyoruz" şeklinde konuştu.

İZMİR GAYRİMENKUL’DE DEĞERİNİ ARTIRACAK

Koçel, İzmir’in gayrimenkul sektörünün ticari ve konut alanında, fırsatlar sunduğuna dikkati çekerek "İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı 6 maddelik yol haritasının, kentin modern yapılaşma sürecine katkı vereceğine inanıyoruz. Orta ve uzun vadede, yatırımcılara kazanç sağlayacak, çok sayıda projeler hayata geçecek. İzmir, planlı ve kontrollü gelişimiyle, herkesin yaşamak için tercih ettiği, Türkiye’nin en gözde kenti olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.