Gayrimenkulde pozitif rüzgarlar esmeye başladı!

Gayrimenkulde pozitif rüzgarlar esmeye başladı! Gayrimenkulde pozitif rüzgarlar esmeye başladı!

Gayrimenkul sektörü hakkında açıklamalarda bulunan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Tahincioğlu; "Gayrimenkul sektöründe pozitif rüzgarlar esmeye başladı." dedi...


Gayrimenkul şirketi Tahincioğlu, gayrimenkul sektöründe yaşanan faiz indirimlerinin sektörü hareketlendirdiğini ifade ederek "Merkez Bankası'nın politika faiz oranını bu ay 75 baz puan düşürmesiyle birlikte biz de yıla hızlı bir başlangıç yaptık." dedi.

Habertürk'te yer alan habere göre; Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu'nun yaptığı açıklamada, "Gayrimenkul sektöründe pozitif rüzgarlar esmeye başladı. Merkez Bankası'nın politika faiz oranını bu ay 75 baz puan düşürmesiyle birlikte biz de yıla hızlı bir başlangıç yaptık. Sektörde bir ilke daha imza attık ve faiz oranını 0.59’a düşürdük. Projelerimizden ev sahibi olmak isteyenler için şartları daha da iyileştirdik" ifadeleri yer aldı.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Tahincioğlu, Nidapark İstinye ve Nidapark Küçükyalı projelerinde 120 ay vadeli ve 0.59 vade farklı bir ödeme planı sunmaya başladığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, kampanyadan yararlananlara daire satış fiyatı üzerinden yüzde 15 indirim yapıldığı ifade edildi.

Sektörümüzü daha iyi bir noktaya getirecek

2019'da ekonomik dalgalanmalar-sebebiyle sektöründe tedirgin bir yıl geçirdiğini dile getiren Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, "Konut faiz oranlarının düşmesi, faiz indirimleri gibi adımlarla tekrar hareketlenme başladı. Gayrimenkul sektöründe pozitif rüzgarlar esmeye başladı. Merkez Bankası’nın faiz oranını düşürmesiyle birlikte biz de yıla hızlı bir başlangıç yaptık. Yatırım yapmak için çok uygun bir dönem. Atılan tüm bu adımların sektörümüzü daha iyi bir noktaya getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

Emlak Konut ile birlikte ilerledikleri Nidapark Küçükyalı projesinde inşaata devam ettiklerini bildiren Tahincioğlu, "Haziran 2020’den itibaren teslimlerine başlamayı planlıyoruz. Proje içerisinde yer alan konutların ve ofislerin yanı sıra loft daireler ve teraslı dubleks konutlar da yer alacak. Nidapark İstinye projemizi ise Panorama, Vadi ve Koru olmak üzere de 3 faza ayırdık" dedi.

Yeni projeleri ile ilgili de bilgiler veren Tahincioğlu'nun konuşmasında, "Kağıthane’de Şişli Beşiktaş Beyoğlu ve Eyüp’e komşu olan Nidapark Ayyıldız projemizin de inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Yatay mimarisi ile dikkat çeken projemiz için de peşin alımlar da yüzde 20 indirim ve 24 ay 0 sıfır faiz ödeme seçeneği bulunuyor" ifadeleri yer aldı.

Türkiye'nin konut satış verileri gayrimenkulde toplanma işareti mi?