24 / 03 / 2023

Gazi Çelik: Konut satışlarında patlama bekliyoruz!

Gazi Çelik: Konut satışlarında patlama bekliyoruz!

Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, bankalarda faiz oranlarının son üç aya göre biraz daha makul bir seviyeye indiğini belirterek, "İlerleyen günlerde kredilerin azalmasıyla ev satışlarında patlama bekliyoruz" dedi.Eskişehir Emlakçılar Odası Başkanı Gazi Çelik, bankalarda faiz oranlarının son üç aya göre biraz daha makul bir seviyeye indiğini belirterek, "İlerleyen günlerde kredilerin azalmasıyla ev satışlarında patlama bekliyoruz" dedi. 


Faiz oranları düştü 


Bankalarda kredi faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle emlak satışında da uzun süredir durgunluk olduğunu söyleyen Gazi Çelik, faiz oranlarının inmesiyle birlikte ev satışlarının da artmaya başlayacağını belirtti. Vatandaşların ev almak istediklerini fakat yüksek kredi faizi nedeniyle ev alamadıklarına dikkat çeken Çelik, son bir haftadır faiz oranlarının 1.08 olduğunu söyledi. 


Konutta patlama 


Eskişehir'de inşaat yapımının çok fazla olduğunu, ev almak isteyen vatandaşların seçeneklerinin çok olduğuna dikkat çeken Gazi Çelik, "Konutta satış yaz ayının gelmesi ve kredi faizlerinin düşmesiyle patlayacak. Eskişehirli vatandaşlarının beğenisine göre fazla ev seçenekleri var. Kırılma anı olarak niteleyebileceğimiz anı ilerleyen günlerde yaşayacağız diye tahmin ediyorum" diye konuştu. 


Eskişehir Sakarya
Geri Dön