Gaziantep Şehitkamil'de 8.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Gaziantep Şehitkamil'de 8.4 milyon TL'ye icradan satılık arsa!T.C. Gaziantep 1. Satış Memurluğu, Gaziantep ili, Şehirkamil ilçesi, Göktürk Mahallesi'nde yer alan arsayı 8 milyon 392 bin 90 TL'ye satıyor...


T.C. Gaziantep 1. Satış Memurluğu tarafından, Gaziantep ili, Şehirkamil ilçesi, Göktürk Mahallesi'nde yer alan arsa 8 milyon 392 bin 90 TL'ye satışa sunuldu. Gayrimenkulün satış ihalesi 2 Haziran tarihinde saat 11:00'de gerçekleştirilecek.

İlan menti:

T.C. GAZİANTEP 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/24 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, GÖKTÜRK mahallesi, 628 Ada, 3 parsel sayılı taşınmaz şehrin kuzeyinde beylerbeyi mahallesinin kuzeybatısında bulunmakta olup, zevresi henüz %3 nispetinde yaılaşmıştır. Ancak hem Gaziantep Adıyaman devlet karayoluna yakın olması hem de Organize Sanayi bölgesi ve otoyol gişeler bölgesine yakın olması nedeniyle gelişen bir bölgededir. Henüz ara yollar mucur şeklinde serilmiş olup, asfalt tamamlanmamıştır. Belediye ve diğer sosyal hizmetlerden henüz kısmen yararlanmaktadır.Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 8.392,09 - m2
İmar Durumu : Uygulama imar planında konut alanına gelmektedir.
Kıymeti : 8.392.090,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 02/06/2021 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 02/07/2021 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Gaziantep Şehitkamil

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.