15 / 08 / 2022

Gaziantep'te 5.6 milyon TL'ye icradan satılık depo!

Gaziantep'te 5.6 milyon TL'ye icradan satılık depo!

Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Aktoprak Mahallesi'nde yer alan  4 katlı betonarme depo ve arsası 5 milyon 633 bin 704 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Aktoprak Mahallesi'nde yer alan  4 katlı betonarme depo ve arsası icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 5 milyon 633 bin 704 TL bedel isteniyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Aktoprak Mahallesi 464 ada, 11 parselde kayıtlı arsanın tamamı 6.018,19 m2 dir. Taşınmaz nitelik olarak 4 katlı betonarme depo ve arsası olarak belirtilmektedir.Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında belirtildiği gibi 4 katlı betonarme depo ve arsası olarak geçmektedir. Betonarme yapı 4 kattan inşa edilmiştir. 

Betonarme yapıdan hariç arsanın yaklaşık 2.500 metrekarelik kısım 9 m yüksekliğinde prefabrik yapı ile depo mahiyetinde kapatılmıştır. Bu kısımda 300  metrekarelik bir alana çelikten asma kat yapılmıştır. Ayrıca parselin köşesinde yaklaşık 50 metrekarelik alana inşaa edilmiş iki katlı her katta 3 odalı bekçi kulubesi bulunmaktadır. 

Kıymeti : 5.633.704,50 TL
1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/08/2018 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2046 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2018