Gebze Darıca Metro Hattı'nın ihalesi yapıldı!

Gebze Darıca Metro Hattı'nın ihalesi yapıldı! Gebze Darıca Metro Hattı'nın ihalesi yapıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze-Darıca arasında hayata geçirilecek olan metro hattının yapım ihalesi gerçekleştirildi. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze-Darıca arasında yapılacak olan metro hattının ihalesi yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan ihaleyi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve Ulaşım Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya da izledi. Gebze Darıca Metro Hattı ihalesine 6 firma zarf gönderirken ikisi teşekkür mektubu sundu. Dört firma da Gebze Metrosu yapımı için teklif verdi. İhalede en düşük teklif 2 milyar 488 milyon 489 bin lira ile Meting Raylı Sistemler+Met-Gün İnş+Eze İnş+Gökçe inşaat ortaklığından gelirken en yüksek teklifi 2 milyar 690 milyon lira ile DBH Yol+Gürbağ İnş+Yedigöze İnş.+ Teb Enerji ortaklığı verdi.


15.6 KİLOMETRELİK


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşımlarını daha rahat ve konforlu sağlayabilmeleri için hizmetlerine devam ediyor. Bu doğrultuda Gebze-Darıca arasında uzanacak 15.6 kilometrelik metro hattına start verildi. Yapım ihalesinin yapılması ile önümüzdeki günlerde dev projeyi üstlenecek firma belirlenecek.

ULAŞIM 19 DAKİKA OLACAK

Gebze –Darıca arasında yapılacak yeni metro hattı ile Darıca, Gebze ve OSB'ler arasında ulaşım 19 dakikada sağlanacak. Metro hattının 14,7 kilometresi tünel 900 metresi hemzemin olarak yapılacak. 4 araçtan meydana gelen GoA4 sürücüsüz tam otomatik metronun kullanılacağı Gebze metro hattı 1080 yolcu kapasiteli olacak. Sürücüsüz metro 12 istasyonlu, 15,6 kilometrelik metro hattında sinyalizasyon ekipmanları sayesinde 90 saniye aralıklarla sefer yapmaya da elverişli olacak.

pus