General Elektrik, Türkiye'ye 3 yılda 900 milyon dolarlık yatırım yapacak!

 General Elektrik, Türkiye'ye 3 yılda 900 milyon dolarlık yatırım yapacak! General Elektrik, Türkiye'ye 3 yılda 900 milyon dolarlık yatırım yapacak!

General Elektrik Başkan Yardımcısı John Rice, Ekonomi Bakanı Erdoğan Çağlayan ile Çırağan Otel'de Türkiye'deki yatırımları ile ilgili konuştuEkonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile  General Elektrik (GE) Başkan Yardımcısı John Rice'ı Çırağan Sarayı'nda yatırımları ile ilgili konuştular. Çağlayan ve Rice, GE'nin Türkiye'deki yatırım kararlarını kamuoyuna açıkladı.


Çağlayan, GE'nin önümüzdeki 3 yılda Türkiye'ye 900 milyon dolarlık yatırım yapacağını bildirdi.


Bakan Çağlayan, Rice ile görüşmeleri hakkında şunları söyledi:


Yatırım yeri, nerede olacağı, hangi türde olacağı, önümüzdeki bir kaç ay içinde netleşmiş olacak. GE'nin seçtiği sektörlere baktığımda, teşvik sisteminde bizim yapmak istediğimiz hedefi tam on ikiden vurmuşlar. Bizim yeni teşvik sistemimizin en temel noktalarını bulmuşlar. GE'nin havacılık, enerji, sağlık, ulaşım ve altyapı geliştirme alanlarında gerçekleştirileceği yatırımlara baktığımda, GE, bizim 2023 perspektiflerimizi ve Türkiye'nin hangi konularda yatırıma ihtiyaç duyduğunu çok iyi okumuşlar diyebilirim.Akşam