General elektrik türkiye yatırımı

General elektrik türkiye yatırımı

General Elektrik Başkan Yardımcısı John Rice, Ekonomi Bakanı Erdoğan Çağlayan ile Çırağan Otel'de Türkiye'deki yatırımları ile ilgili konuştu

Türkiye'nin elektrik tüketimi eylülde yüzde 8,4 arttı!

Türkiye'nin elektrik tüketimi, eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 artarak 26 milyar 145 milyon 944 bin kilovatsaate yükseldi.

Türkiye'nin elektrik tüketimi eylülde yüzde 8,4 arttı!

Türkiye'nin elektrik tüketimi, eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,4 artarak 26 milyar 145 milyon 944 bin kilovatsaate yükseldi.

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde rekor kırıldı! 

Türkiye'de rüzgardan elektrik üretiminde dün rekor kırıldı. Günlük bazda 132 bin 902 megavatsaatle rekor gerçekleşmiş oldu. 

Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'den kazı açıklaması!

Türkiye Elektrik İletim A.Ş.'den (TEİAŞ), büyükşehirlerde belediyeler ve üçüncü şahıslar, kırsal bölgelerde ise Karayolları Genel Müdürlüğünce kurumdan izin alınmadan yapılan inşaat ve kazı çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı...

Arasya Atıksu Türkiye'de 12 elektrik santrali kuracak!

Türkiye enerjide yabancı fonların ilgisini çekiyor. Arasya Atıksu Çözümleri Şirketi, Türkiye'de her yıl 1.2 milyon tonluk atık çamurdan enerji üretmek için 100 milyon euroluk yatırımla 12 elektrik santrali kuracak.

General Motors Türkiye'de otel açacak!

GM'deki 38 yıllık kariyerinden ayrılan Başkan Yardımcısı Susan Docherty, yeni firmasıyla dünyaya açılıyor. CEO'su olduğu Canyon Ranch, ABD dışındaki ilk wellness otelini gelecek yıl Bodrum-Kaplankaya'da açmaya karar verdi

Türkiye’nin en büyük jeotermal santrali tamamlanıyor!

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal santrali “Yüksek Elektrik Mühendisi İdris Yamantürk Elektrik Üretim Merkezi” ağustos ayında tamamlanıyor.

Enerjisa ve TEİAŞ elektrik tüketicileri için proje geliştirecek!

Enerjisa ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş yüksek ve düşük elektrik tüketen müşterilerinin esnek taleplerini merkezi bir yazılım ile takvimlendirerek tüketicilerin sürekli, düşük maliyetli ve çevreye uyumlu tüketimine yönelik pilot proje başlatacak.

Türkiye'nin elektrik yatırımı Nisan'da yüzde 62 azaldı!

Türkiye'de bu yıl nisan ayında devreye alınan santrallerin kurulu gücü, 2014'ün aynı ayına göre yüzde 62 azalarak 440 megavat oldu.

Türkiye'nin en büyük güneş enerjisi tarlası Kayseri'de!

Kayseri Birinci OSB, Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük güneş enerjisi tarlasını hizmete soktu. Tesis, OSB Bölge Müdürlüğü'nün sorumluluğundaki elektrik tüketimini 25- 30 yıl süreyle karşılayacak.

Kırklareli'de Evrencik RESTM-Vize Havza TM Elektrik Enerjisi toplantısı 21 Nisan'da!

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Kırklareli'de Evrencik RESTM-Vize Havza TM Elektrik Enerjisi iletim hattı projesi için 21 Nisan'da saat 10:00'da halkın katılım toplantısı düzenlenecek.

Kocaeli'de 3 saatlik elektrik kesintisi!

Türkiye genelinde geçen hafta yaşanan ve sanayi kuruluşlarında üretimi durduran elektrik kesintisinin ardından dün Kocaeli’nin bazı bölgelerinde yine TEİAŞ kaynaklı olduğu belirtilen elektrik kesintileri meydana geldi.

Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesi 4 bin megavat artacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin 2015 yılında elektrik üretim kapasitesini 4 bin megavat artıracağını ve bunun yüzde 95'inin yerli ve yenilenebilir kaynaklardan sağlanacağını söyledi.

General elektrik türkiye yatırımı Haberi

General elektrik türkiye yatırımı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile  General Elektrik (GE) Başkan Yardımcısı John Rice'ı Çırağan Sarayı'nda yatırımları ile ilgili konuştular. Çağlayan ve Rice, GE'nin Türkiye'deki yatırım kararlarını kamuoyuna açıkladı.


Çağlayan, GE'nin önümüzdeki 3 yılda Türkiye'ye 900 milyon dolarlık yatırım yapacağını bildirdi.


Bakan Çağlayan, Rice ile görüşmeleri hakkında şunları söyledi:


Yatırım yeri, nerede olacağı, hangi türde olacağı, önümüzdeki bir kaç ay içinde netleşmiş olacak. GE'nin seçtiği sektörlere baktığımda, teşvik sisteminde bizim yapmak istediğimiz hedefi tam on ikiden vurmuşlar. Bizim yeni teşvik sistemimizin en temel noktalarını bulmuşlar. GE'nin havacılık, enerji, sağlık, ulaşım ve altyapı geliştirme alanlarında gerçekleştirileceği yatırımlara baktığımda, GE, bizim 2023 perspektiflerimizi ve Türkiye'nin hangi konularda yatırıma ihtiyaç duyduğunu çok iyi okumuşlar...