Giresun Mevkii 1. Etap tapularına kavuştu!

Giresun Mevkii 1. Etap tapularına kavuştu!Giresun Mevkii 1. Etap'ta 37 dönüm arazinin imar uygulaması ile 56 adet parsel üretildi ve 76 kişi ifrazlı tapusuna kavuştu. Hızla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın de ifrazlı tapusuna kavuştu.


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Aydınlı Mahallesi Giresun Mevkii sakinlerine de verdiği sözü tuttu. Giresun Mevkii 1. Etap'ta 37 dönüm arazinin imar uygulaması ile 56 adet parsel üretildi ve 76 kişi ifrazlı tapusuna kavuştu. Hızla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın de ifrazlı tapusuna kavuştu. Hisseli mülkiyetin bireysel mülkiyete dönüşümünü sağlayan imar uygulaması ile alanda 56 adet parsel üretildi ve 76 arsa tapulandırıldı. imar uygulamasının tescil edilmesiyle hak sahiplerine arsa tapularının teslimine Tuzla Belediyesi Emlak ve istimlak Müdürlüğü tarafından başlandı. 

Tuzla planlı gelişiyor Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 2009 yılında göreve başladığı günden beri mülkiyet sorunlarının çözümü için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. Kişilerin hakkı olan mülkiyeti tapu güvencesiyle kullanabilmesini amaçladıklarını belirten Başkan Yazıcı, "Her tapu tesliminde çok farklı duygular yaşıyorum, imar, tapu, iskan ve ruhsat sorunlarını çözen uygulamalarımızla Tuzla planlı gelişiyor. Giresun Mevkii sakinlerine de tapu sözü vermiştik, bugün tapularını dağıtmaya başladık. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Tuzla'nın planlı gelişimi için üzerinde hassasiyetle durduğu imar uygulama çalışmalarında tapu müjdelerine bir yenisi daha eklendi.


Flashaber