Gökhan Gürlek'ten Azerbaycan ve Ermenistan paylaşımı!

Gökhan Gürlek'ten Azerbaycan ve Ermenistan paylaşımı!

PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Kurucu Ortağı Gökhan Gürlek, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaş krizi hakkında açıklama yayınladı.


PROKULE Türkiye Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Kurucu Ortağı Gökhan Gürlek, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaş kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Azerbaycan topraklarını işgal ederek kardeş ülkemizin bağımsızlığına göz diken Ermenistan’ı lanetliyorum” diye konuşan Gürlek, Ermenistan’ı kınadı.

Gürlek, şu ifadeleri kullandı:
“Ateşkes anlaşmasına rağmen sivil halka saldıran, ateşkes kurallarına uymayan ve çeşitli bahanelerle insan haklarını umursamayan Ermenistan’ı kınıyorum. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ı tahrik ederek savaşın boyutunu büyütmek isteyen Ermenistan, hayalini kurduğu kaosu göremeyecek. 30 yıla yakın bir süredir ihmalkar tutumlar sergileyen Ermenistan, Azerbaycan toprakları olan Karabağ’ı terkedene kadar bu haklı mücadeleyi sonuna kadar destekliyorum. Ermenistan tarafından Azerbaycan’ın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne yapılan saldırıya dünya ülkeleri gerekli desteği vermiyor. Dünya’nın tepkisi yetersiz fakat gerek Türkiye Cumhuriyeti, gerekse şahsım adına Azerbaycan’ın yanındayız mesajını vermek istiyorum. Bu haklı mücadelesinde Allah’ında izniyle hak galip gelecektir. Ermenistan işgal ettiği toprakları bir an önce terkederek Azerbaycan yönetimine teslim etmelidir.”