02 / 07 / 2022

Gotthard Base en tuhaf açılış töreni ile açıldı!

Gotthard Base en tuhaf açılış töreni ile açıldı!

İsviçre'nin Alp Dağları'nın altından geçen ve Avrupa'nın kuzeyi ile güneyi arasındaki mesafeyi kısaltan dünyanın en büyük demiryolu tünelinin açılış töreninde yapılan gösteri akıllarda soru işaretleri yarattı.İsviçre'de dün 57 metre uzunluğa sahip olan ve 2 bin 300 metre derinliğindeki dünyanın en uzun demiryolu tüneli Gotthard Base’in açılışı yapıldı. Yapımı için 17 yıl ve 8 milyon euro harcanan tünelin açılış törenindeki 'tuhaf' gösteri ise sosyal medyada çok sayıda kullanıcının gündeminde yer etti.

Koordinatörlüğünü Alman yönetmen Volker Hesse’nin yaptığı 600 kişilik gösterinin ilk bölümlerinin İsviçre kültürünü yansıttığı sanılırken, bir başka bölümde de tünelin inşaatı sırasında yaşamını yitiren işçileri temsil eden dokuz dansçı ve 'tepede dev kanatlı bir kuş' yer aldı.

Kanye West defilesine benzer bir şekilde sona eren gösteri, Twitter kullanıcılarının da kafasını karıştırdı ve ‘Orada tam olarak ne oluyor?’ sorusunu yöneltmelerine neden oldu.

James ButteryWP rumuzlu bir kullanıcı, "Bu dünyanın en uzun tünelinin açılış töreni mi yoksa Kanyewest’in albüm tanıtımı mı?” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılardan Dane Jasper da bir mesajında, "Dünyanın en sıradan ulaşım alt yapısı için en tuhaf açılış töreni" yazdı.


Sputnik