2014 Kentsel dönüşüm projeler

2014 Kentsel dönüşüm projeler

Kentsel dönüşüm kiralık piyasasını hareketlendirdi. Son 1 yılda İstanbul’da fiyatlar ortalama yüzde 13 arttı. Kentsel dönüşümün yoğun olduğu ilçelerde ise yüzde 40’ı geçen artışlar görüldü.

Çanakkale'de kentsel dönüşüm krizi! 

2014'te Çanakkale İsmet Paşa Mahallesi'nde başlayan kentsel dönüşümün üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen ilerleme kaydedilmedi. Mahallede riskli konutlarda yaşayan vatandaşlar ise bu duruma isyan etti. 

TOKİ kentsel dönüşüm projelerine ilişkin 4 soru TBMM'de!

2014-2018 yılları arasında yıllar bazında taahhüt edilen tarihlerde bitirilemeyen TOKİ kentsel dönüşüm projesi sayısı meclis gündemine taşındı...

Konya'nın 2 mahallesinde kentsel dönüşüm tepkisi!

Konya'nın Pınarbaşı ve Çetmi Mahalleleri'nde 2014 yılında hayata geçilmesi planlanan kentsel dönüşüm projelerinde hala adım atılmaması tepkilere neden oldu.

Elazığ'da kentsel dönüşüm başlıyor!

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili göreve başladıkları 2014 yılından itibaren yoğun bir çalışmanın içinde olduklarının altını çizen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Özellikle 7 mahallemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor.

Çanakkale Kepez'de kentsel dönüşüm hızlandı!

Kepez Belediyesinin 2014 yılında yaptığı imar revizyonu neticesinde eski yerleşim bölgelerindeki yapı sahiplerini kentsel dönüşüme yöneltti. Kepezliler kentsel dönüşümü benimsedi.

Kentsel dönüşüm Beyoğlu'nda fiyatları yüzde 27 artırdı!

Beyoğlu'nda satılık emlak fiyatları kentsel dönüşümün etkisiyle 2015'in ilk 5 ayında, 2014'ün aynı dönemine göre ortalama yüzde 27, Fatih'te ortalama yüzde 10 yükseldi.

Kentsel dönüşüm emlak fiyatlarını artırdı!

Beyoğlu'nda satılık emlak fiyatları kentsel dönüşümün etkisiyle 2015'in ilk 5 ayında, 2014'ün aynı dönemine göre ortalama yüzde 27, Fatih'te ortalama yüzde 10 yükseldi.

Emek Semti kentsel dönüşüm projesinde metrekaresi 3 bin 930 TL'ye!

Ankara kentsel dönüşüm projelerinden Emek Semti'nde yer alan kentsel dönüşüm projesine 21 Eylül 2014 tarihinde başlandı. 350 ve 500 metrekarelik arsa alanı üzerinde kurulan projede daire tipleri 4+2 ile 5+1 şeklinde dizayn edildi.

Odunpazarı'nda kentsel dönüşüm altyapı çalışmaları hazır!

2014 yılında Odunpazarı Belediye Başkanı seçilen Kazım Kurt, halktan yüzde 80 destek aldıktan sonra kentsel dönüşüm için altyapı çalışmalarına belediyeyi hazır hale getirdi.

Mehmet Tevfik Göksu kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı!

Esenler Belediyesi’nin 2014 yılını kapsayan Yıllık Faaliyet Raporu, Meclis tarafından kabul edildi. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 2014 yılında yapılan sosyal, kültürel ve kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Tevfik Göksu: Kentsel dönüşüm siyaset üstü bir mesele!

Faaliyet Raporu nun sunumunu yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 2014 yılında yapılan sosyal, kültürel ve kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.

Ortahisar'da en önemli mesele kentsel dönüşüm!

Ortahisar Belediyesi 2014 Yılı Faaliyet Raporu oy birliğiyle kabul edilirken Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Kentsel dönüşüm de önemli bir alanımız" dedi.

Kentsel dönüşüm kredi desteği durdu mu?

2014 yılı için 100 bin liraya kadar olan kredi desteği için henüz bir güncelleme yapılmadı. 2015 Kentsel dönüşüm kredi desteği ile ilgili tüm detaylar Bakanlar kurulu kararından sonra açıklanacak...

2014 Kentsel dönüşüm projeler Haberi

2014 Kentsel dönüşüm projeler

İstanbul’da kentsel dönüşüm sürecinin hızlanmasıyla birçok semtte binaların dönüşüme girmesi, kiralık daire fiyatlarını harekete geçirdi. Kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılıp yeniden inşa edilecek olanlar, inşaatın bitmesini beklemek için dönüşüme giren evlerinin çevresindeki semtlerde kiralık dairelere yerleşiyor. 

Kiralık dairelere olan talep dönüşümle hızla yükselince, talebi fırsat bilen ev sahipleri fiyatları yukarı çekmeye başladı. İstanbul’da son bir yılda kiralar ortalama yüzde 13 artış gösterirken, dönüşüm bölgelerinde yüzde 30’lara varan artışlar görülüyor. Dönüşümün başladığı ilk yıl fiyat artışları sınırlı kalırken, yıkımların başlamasıyla fiyatlar da hızla yükselmeye başladı. Yıkımların başladığı Fikirtepe ve Bağdat Caddesi nedeniyle kiralık talebindeki artış en çok Kadıköy’de dikkat çekerken, Avrupa yakasında da Gaziosmanpaşa çevresinde fiyatlar yükseliyor.

40 mahallede dönüşüm

2012’de halk arasında kentsel dönüşüm yasası olarak bilinen 6306 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden...