2019 turizm yatırımları

2019 turizm yatırımları

TÜROB tarafından yapılan araştırmalara göre, yatırımlarda 9 ayda proje sayısı azalırken, yatırım tutarı ise yüzde 7.5 yükseldi.

Metgün Otel Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Metgün Otel Ve Turizm Yatırımları Anonim Şirketi Sarıyer'de 500 binTl sermaye bedeli ile Metin Güneş ve Halis Ezer tarafından kuruldu.

Kocabaş Honaz Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Kocabaş Honaz Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Şişli'de 1 milyon 230 bin 500 TL sermaye bedeli ile Hüsamettin Namlıcı ve Hamza Balcı ortaklığında kuruldu.

Galeri Pamukkale Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Galeri Pamukkale Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Şişli'de 1 milyon 781 bin TL sermaye bedeli ile Hüsamettin Namlıca ve Hamza Balcı ortaklığında kuruldu.

Dalyan Saklıkent Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Dalyan Saklıkent Gayrimenkul Mağazacılık Turizm Yatırımları Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Şişli'de 512 bin TL sermaye bedeli ile Hüsamettin Namlıcı ve Hamza Balcı ortaklığında kuruldu.

Akcıl Turizm Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Akcıl Turizm Yatırımları Anonim Şirketi bugün Üsküdar’da 500 bin TL sermaye bedeli ile Halil Erdem Akcıl ve Ömer Çetin tarafından kuruldu.

Metrokent Bağcılar Turizm Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Metrokent Bağcılar Turizm Yatırımları Anonim Şirketi Ataşehir'de 70 milyon 964 bin 255 TL sermaye bedeli ile Ali Ağaoğlu tarafından kuruldu.

Koçarse Yapı Taahhüt Dekorasyon Turizm Yatırımları Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Koçarse Yapı Taahhüt Dekorasyon Turizm Yatırımları Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Gökhan Koç tarafından kuruldu.

Edelstaal Turizm Yatırımları Ve İşletmeleri Anonim Şirketi kuruldu!

Edelstaal Turizm Yatırımları Ve İşletmeleri Anonim Şirketi bugün Fatih'te 6 milyon 369 bin 697 TL sermaye bedeli ile Erdal Torunoğulları tarafından kuruldu.

Sng Otelcilik Turizm Yatırımları İnşaat Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!  

Sng Otelcilik Turizm Yatırımları İnşaat Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Bahçelievler'de 500 bin TL sermaye bedeli ile Nazif Gönen ve Salim Gönen ortaklığında kuruldu.

Dünyanın önde gelen otel yatırımcıları 'Turizm Yatırımları Forumu'na katılacak!

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği tarafından, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi desteğiyle 28-29 Ocak tarihlerinde düzenlenecek "Tourism Investments Forum 2020" için dünyanın önemli turizm markalarını İstanbul’da bir araya getirecek.

Amaia Turizm Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

Amaia Turizm Yatırımları Anonim Şirketi Kadıköy'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Serpil Berna Afşar tarafından kuruldu.

Tabanlıoğlu Mimarlık Tersane İstanbul Projesi ile WAF 2019’da büyük ödülü aldı!

12. Dünya Mimarlık Festivali - WAF 2019 “Turizm Yatırımları Proje” kategorisinde Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan ‘Tersane İstanbul’ büyük ödül aldı.

ZG Turizm Yatırımları Anonim Şirketi kuruldu!

ZG Turizm Yatırımları Anonim Şirketi bugün Şişli'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Murat Latif Adaoğulları ve Yavuz Erkmen tarafından kuruldu.

2019 turizm yatırımları

2019 turizm yatırımları 2019 turizm yatırımları

Turist sayısında meydana gelen rekor artışlar, konaklama sektörüne olumlu yansıdı. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından yapılan araştırmalara göre, konaklama sektörü yatırımlarında 9 ayda proje sayısı azalırken, yatırım tutarı yüzde 7.5 yükseldi. Antalya ve İstanbul’un yatırım talebinde yaşanan ağırlığı ise devam ediyor. 

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ocak-eylül döneminde Türkiye'de 27 şehirde toplam 17 bin 942 yataklı 73 yeni otel projesi, teşvik belgesi aldı. Yeni projeler için 2 milyar 322 milyon TL yatırım yapılması öngörülüyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam tutar 2 milyar 158 milyon TL olan 47 ilde toplam 20 bin 691 yataklı 134 yeni proje için başvuru yapıldı.

‘3 YILDIZLI’LAR İLK SIRADA 

Yılın 9 ayında teşvik belgesi alan oteller içinde 3 yıldızlı oteller toplam 23 otelle ilk sırada bulunuken,...