26 / 05 / 2022

900 liralık destek

900 liralık destek

Ekonomik kriz en çok dar gelirli aileleri olumsuz yönde etkiledi. Bakanlıktan dar gelirli ailelere 900 liralık destek verilecek. Ödemeler PTT’den yapılacak.

Salgından sonra yeni destek paketi! Başvuran 900 lirasını PTT’den alacak

Ekonomik kriz en çok dar gelirli aileleri olumsuz yönde etkiledi. Bakanlıktan dar gelirli ailelere 900 liralık destek verilecek. Ödemeler PTT’den yapılacak.

Elektrik faturaları için son dakika müjdesi! Başvuran 200 liralık destek alacak!

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen elektrik faturalarıyla ilgili olarak beklenen destek müjdesi geldi. İşte konuyla ilgili tüm merak edilen detaylar...

14.5 milyar liralık destek! Kimse işsiz kalmayacak!

Cumhurbaşkanlığı 2022 Yıllık Programı kapsamında kırsal kalkınma kapsamında gençlere ve kadınlara fırsat yaratmak amacıyla 3 yıllık dönemde destek programlarına 14,5 milyar lira aktarılacağı bildirildi. Ayrıca küçük işletmelere de destek verilmeye devam edilecek.

890 milyon liralık destek ödemeleri bugün hesaplara yatacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çeşitli kalemlerde yaklaşık 890 milyon liralık destek ödemelerinin bugün hesaplara yatırılmaya başlanacağını açıkladı.

Murat Kurum: Siirt'te bugüne kadar kentsel dönüşüme 12 milyon liralık destek sağladık!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Siirt'te bugüne kadar kentsel dönüşüme 12 milyon liralık destek sağladık, 490 riskli binanın 460'ının yıkımını gerçekleştirdik." diye konuştu.

Salgından etkilenen 1.750 kadına 1 milyon 250 bin liralık mikro kredi desteği!

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı bünyesinde yürütülen mikro kredi faaliyeti kapsamında, salgından etkilenen 1.750 dar gelirli kadına toplam 1 milyon 250 bin liralık destek verildi.

Yenilenebilir enerjiye nisanda 5 milyar liralık destek!

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere nisanda yaklaşık 5 milyar liralık destek sağlandı.

Berat Albayrak: 2.1 milyon vatandaşımıza 12.1 milyar liralık kaynak tahsis edildi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, temel ihtiyaçları için 2.1 milyon kişiye 12.1 milyar liralık kaynak tahsis edildiğini açıkladı. Albayrak, "Hiçbir uluslararası kurum ya da kuruluştan destek ya da yardım talebinde bulunmadan süreci yönetiyoruz" dedi.

Devletten ilk kez ev alacaklara 30 bin liralık destek!

Devletten ev alacaklara büyük müjde geldi. İlk kez ev alacaklara ve düzenli birikim yapanlara 30 bin lira hibe veriliyor. Peki destek nasıl alınıyor? Konut hesabı nasıl açılır? İşte tüm merak edilenler...

İzmir'de 17 yılda 56 milyar liralık yatırıma destek!

İZTO’nun Menderes’te hayata geçirdiği İTOB OSB’de bulunan İTOB Ticaret Merkezi’nin temeli atıldı. Bakan Varank, “İzmir’de 17 yılda 56 milyar liralık yatırımı destekledik” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşümle 900 milyar liralık hacim oluşacak!

Türkiye'de 1.2 milyon konutun kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi amaçlanıyor. Proje kapsamında 900 milyar liralık bir hacim oluşacağı kaydedildi.

Çanakkale'ye 391 milyon liralık yatırım yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ''Çanakkale'de son 17 yılda İller Bankası Genel Müdürlüğü ile 391 milyon liralık yatırımla 90 projeye destek verdik. 148 milyonluk yatırımımız devam ediyor'' diye konuştu.

Ev'lenen çiftlere 68 bin liralık destek!

Hükümet tarafından azami devlet katkısını geçen yıl 7 bin 500 liraya yükselttiği 'çeyiz hesabı' uygulamasına 68 bin liralık destek veriliyor. 

900 liralık destek Haberi

900 liralık destek

Türkiye’de ekonomik zorlu her geçen gün artıyor. Dar gelirli aileler krizi derinden hissediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere bir nebze de olsa katkı sunacak 900 liralık desteğini açıkladı.

TEK SEFERLİK 900 LİRALIK DESTEK

Geçim zorluğu yaşayan çocuklu ailelere tek seferlik 900 lira destek verilecek. Gerekli şartları sağlayan hak sahipleri PTT’den 900 liralık destek ödemesini alabilecek.

Açıklanan desteğe göre ilk çocuk için 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira, üçüncü çocuk ise 600 lira ödeme gerçekleşiyor.

900 LİRALIK DESTEK İÇİN NEREYE BAŞVURULACAK?

Başvuru yapmak isteyenler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın il müdürlüklerine müracaat edecek.

EDİTÖR NOTU: Bu haber 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 03.20'de yazılmıştır. An itibarıyla dolar kuru 15,39 euro 16,02 altının gramı ise 901 TL değerinde.

Bekçi olmayı düşünenler...