30 / 06 / 2022

ABD gayrimenkul piyasası

ABD gayrimenkul piyasası

ABD Merkez Bankası (Fed), şirket ofislerine olan talepte düşüş yaratabilecek olan koronavirüs salgınının, hastalıktan sonra ticari gayrimenkul piyasasının kırılgan bir hale gelebileceğini belirtti.

Türkler yurt dışında ev alıp kiraya veriyor!

Uzun vadede yurt dışından ev alıp orada yaşamak isteyen, çocuklarının eğitimi için ileriye dönük gayrimenkul almak isteyenler, İyi bir gayrimenkul yatırımını yurt dışında yapmak isteyen bir çok Türk yurt dışında gayrimenkul satın almakta

Silivri gayrimenkul piyasasında son durum ne? İşte İstanbul'un yükselen ilçesinde metrekare fiyatları!

Son dönemdeki konut projeleri atağıyla dikkat çeken Silivri ilçesi, 35 mahalleden oluşuyor. Peki Silivri gayrimenkul piyasasında son durum ne? İşte İstanbul'un yükselen ilçesinde kalem kalem metrekare fiyatları...

Evlenme ve boşanmalar gayrimenkul piyasalarını nasıl etkiliyor?

Pandeminin derinden etkilediği boşanma sayıları gayrimenkul piyasasında da dengeleri değiştiriyor. Peki evlenen ve boşanan çiftlerin sayısı gayrimenkul piyasalarını nasıl etkiliyor?

Gayrimenkul sektöründe 2021'in ikinci yarısında neler yaşandı?

Colliers International tarafından Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2021 – İkinci Yarı Raporu yayınlandı. Peki 2021 yılında gayrimenkul sektöründe neler yaşandı? İşte Colliers International tarafından hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2021 – İkinci Yarı raporu...

Türk emlak yatırımcıların gözü ABD'de!

Türk emlak yatırıcımları ABD emlak piyasasını radarına aldı.  Yatırımcıların özellikle Miami ve Baltimore'ye yoğun ilgisi bulunuyor. 

Gayrimenkul sektörü 2022'ye umutla giriyor!

Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. merakla beklenen ‘Gayrimenkul Piyasası 2021 Görünümü’ raporunu yayınladı. İşte o rapor... 

Yabancıya gayrimenkul satışında 2022 hedefi yükseltildi!

GİGDER, Türkiye’nin ihracat gücü ve gayrimenkul piyasasının katma değerine inancıyla 2022 hedefini yukarı yönlü güncelledi. GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal, yabancıya konut satışıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Covid-19 sonrası Türkiye gayrimenkul piyasasında neler değişti?

Covid-19 Sonrası Türkiye Gayrimenkul Piyasası ne oldu? İşte Vizyon Taşınmaz Değerleme şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mete Gülbaş'ın Covid-19 Sonrası Türkiye Gayrimenkul Piyasası ve Ekonomik Verileri ile ilgili olarak hazırladığı o rapor...

Gayrimenkul sektöründeki belirsizlik devam edecek mi?

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik gayrimenkul piyasasını nasıl etkileyecek? Karanbey İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özgenal konuyla ilgili önemli açıklamalar yaptı...

Gayrimenkul sektöründe talepler değişti!

Döviz kurlarındaki artışın sürmesi halinde özellikle ticari gayrimenkul pazarında yabancıların giderek daha fazla söz sahibi olmaya başlayacağına dikkat çekildi. Peki ticari gayrimenkul piyasasında son durum ne?

Çukurambar gayrimenkul piyasasında son durum ne?

Prokule Türkiye Gayrimenkul Danışmanı Fatih Gürpınar, Ankara Çukurambar gayrimenkul piyasasıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

ABD'den Türk yatırımcılara konut alın çağrısı!

Şans ABD'de ev sahibi olmak isteyenlerin ayağına geldi. Amerikan Merkez Bankası (FED) önümüzdeki birkaç senede ABD emlak piyasasında çok büyük bir hareketlenme yaşanacağına dikkat çekiyor. 

Gayrimenkul sektöründe 2021'in ilk yarısında neler değişti?

Colliers International tarafından Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2021 – İlk Yarı raporu hazırlandı. Peki raporda hangi verilere yer verildi? 2021'in ilk yarısında gayrimenkul sektöründe neler oldu? İşte ayrıntılar...

ABD konut piyasasında son 30 yılın en hızlı fiyat artışları görüldü!

Dün açıklanan Federal Açık Piyasa Komitesi'ne göre; ABD'de son 30 yılın en hızlı konut fiyat artışları 2021'de görüldü. 

ABD gayrimenkul piyasası Haberi

ABD gayrimenkul piyasası

ABD Merkez Bankası (Fed), ABD'nin tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından toparlanması ve buna bağlı olarak yatırımcı risk iştahının güçlenmesiyle finansal risklerin arttığını bildirdi.

Reuters'ta yer alan habere göre, ABD Merkez Bankası'nın altı ayda bir açıkladığı finansal istikrar raporunda önemli bilgiler yer aldı.

Finansal istikrar raporunda varlığı uzun zamandır bilinen tehlikeler dışında yeni ortaya çıkan risklerle ilgili de bazı bilgiler yer aldı.

ABD Merkez Bankası, şirket ofislerine olan talepte düşüş yaratabilecek olan koronavirüs salgınının, hastalıktan sonra ticari gayrimenkul piyasasının kırılgan bir hale gelebileceğini belirtirken, iş yerleri ve hanelerin de “önemli baskılarla” karşı karşıya kalmayı sürdüreceğini bildirdi.

ABD'de bankalar kripto para hizmeti...