26 / 06 / 2022

ABD'de bankalar kripto para hizmeti sunacak!

ABD'de bankalar kripto para hizmeti sunacak!

New York merkezli Stone Ridge Asset Management'ın Bitcoin yatırımlarındaki iştiraki New York Digital Investment Group (NYDIG) ABD'de bu sene içinde yüzlerce banka tarafından müşterilerine Bitcoin alım, satım ve saklama hizmeti sunmaya başlamalarını beklediklerini belirtti.New York merkezli Stone Ridge Asset Management'ın Bitcoin yatırımlarındaki iştiraki New York Digital Investment Group (NYDIG) ABD'de bu sene içinde yüzlerce banka tarafından müşterilerine Bitcoin alım, satım ve saklama hizmeti sunmaya başlamalarını beklediklerini belirtti.

Finans Gündem'de yer alan habere göre; Fidelity National Information Services (FIS) ile yaptıkları işbirliğinin altını çizen NYDIG, bu işbirliğiyle gelecek aylarda ABD bankaları tarafından müşterilerine Bitcoin hizmeti sunulmasını sağlayacaklarına dikkat çekti.

ABD de bankalar kripto para hizmeti sunacak!

NYDIG CEO'su Patrick Sells, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Sells açıklamasında, FIS ile oluşturdukları programa hali hazırda yüzlerce banka tarafından kayıt yapıldığını, ülkenin bazı büyük bankaları ile de Bitcoin hizmetleri sağlama konusunda görüştüklerini belirtti. Sells, küçük bankaların programa karşı durduğunu belirtti ve bankaların aslarını açıklamadı. 

JP MORGAN İLK ADIMI ATTI

Uluslararası yatırım kuruluşu olan JP Morgan, aktif şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu kurmaya karar verdi. Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin ve diğer dijital varlıklara yatırımda bulunma imkanı sağlamayı amaçlıyor. Diğer yatırım bankası Morgan Stanley de benzer girişimleri için çalışmalarına devam ediyor.

Kripto para piyasasında altcoin dolandırıcılığı!

Dogecoin çılgınlığı! 90 milyar dolara yaklaştı!

Bitcoin 57 bin doları geçti!

Kripto paralar daha çok insanı mağdur edecek!

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.