abd kripto para

abd kripto para

Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğü belirlendi. Çinli düzenleyicilerin kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklamasının ardından, ABD, dünyanın en çok Bitcoin madenciliği yapan ülkesi oldu.

ABD'de kripto para fonuna onay!

SEC, kripto paralarda pozisyonu olan şirketlere yatırımda bulunmak için Volt Equity tarafından kurulan fonu onayladı.

ABD’den Rusya merkezli kripto para borsasına yaptırım!

ABD Hazine Bakanlığı, ABD'nin Rusya merkezli kripto para borsası SUEX OTC'ye yaptırımlar uyguladığına dikkat çekti. Bu eylemin, ABD’nin bir sanal para birimi borsasına karşı ilk yaptırımı olduğu ifade edildi.

ABD'nin SPK'sından kripto paralar için uyarı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para piyasalarını mümkün olan en üst düzeyde denetleyeceklerine dikkat çekerek Kongre'ye kripto para piyasasının regülasyonuna ilişkin daha fazla yetki ve kaynak sağlama çağrısı yaptı.

Senatörlerden kripto para adımı: ABD’de kripto paralara yeni düzenleme!

ABD'de bazı parlamenterler kripto para alım satımıyla ilgilenen komisyonculara ilişkin düzenlenme getirilmesi amacıyla bir yasa teklifi hazırladı.

ABD'de bankalar kripto para hizmeti sunacak!

New York merkezli Stone Ridge Asset Management'ın Bitcoin yatırımlarındaki iştiraki New York Digital Investment Group (NYDIG) ABD'de bu sene içinde yüzlerce banka tarafından müşterilerine Bitcoin alım, satım ve saklama hizmeti sunmaya başlamalarını beklediklerini belirtti.

ABD, kripto para madenciliğinde ilk sırada!

Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğü belirlendi. Çinli düzenleyicilerin kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklamasının ardından, ABD, dünyanın en çok Bitcoin madenciliği yapan ülkesi oldu.

Kocaeli'de yasa dışı kripto para üreten 650 cihaza el konuldu!

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, yasa dışı yollarla kripto para üretimi yapıldığı öne sürülen tesiste 650 cihaza el konuldu. 

Rusya kripto para yatırımını yasaklamayı planlamıyor!

Rusya Maliye Bakan Yardımcısı Aleksey Moiseyev, kripto paralarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Moiseyev, “Vatandaşların yurt dışındaki borsalarda kripto para alımına yönelik herhangi bir yasak getirilmesi planlanmıyor.” şeklinde konuştu.

Kripto para borsası Coinzo kapandı!

İzmir merkezli kripto para borsası Coinzo dün sabah faaliyetlerini durdurdu. 

ABD'de kripto para fonuna onay!

SEC, kripto paralarda pozisyonu olan şirketlere yatırımda bulunmak için Volt Equity tarafından kurulan fonu onayladı.

Şanlıurfa'da kripto para operasyonunda iki kişiye gözaltı!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde devam eden kripto para operasyonunda iki şüpheli gözaltına alındı. 

Kripto para piyasaları hareketleniyor mu?

Dünya Gazetesi köşe yazarı Şant Manukyan bugünkü köşesinde kripto para piyasasını değerlendirdi. İşte Şant Manukyan'ın 'Kriptolarda yaz geliyor olabilir' başlıklı yazısı...

İzmir'de kripto para madenciliği operasyonu: 2 gözaltı!

İzmir Menderes'te bir iş yerine gerçekleştirilen baskında kripto para madenciliğinde kullanılan cihazlar bulundu. Baskında 2 kişi gözaltına alındı.

Kripto para sektöründe sermaye şartı en az 100 milyon TL olmalı!

Bitci Teknoloji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, kripto para sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Çağlar, kripto para sektöründe sermaye şartının en az 100 milyon TL olması gerektiğini belirtti.

İran'da kripto para madenciliği yasağı kaldırıldı!

İran'da enerji tüketiminde meydana gelen sorun sonrası kripto para madenciliğine gelen yasak kaldırıldı.

Hindistan dünyada en çok kripto para kullanan ülke oldu!

TripleA tarafından gerçekleştirilen bir araştırma raporuna göre, Hindistan’ın 100 milyonu aşkın kullanıcı ile dünyada en çok kripto para kullanan ülke olduğu ortaya çıktı.

Elon Musk'tan yeni kripto para değerlendirmesi!

Kripto para borsasına yönelik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Elon Musk'ın yaptığı değerlendirmeler sonrasında piyasada olumlu gelişmeler yaşanıyor. 

İsviçre'de ilk kripto para fonuna onay verildi!

İsviçreli Finansal Piyasa Denetim Otoritesi (FINMA) son zamanlarda sık sık gündeme gelen ülke yasalarına uygun ilk kripto para fonu için onay verdi.

abd kripto para Haberi

abd kripto para

İngiltere merkezli Cambridge Alternatif Finans Merkezi isimli kuruluş tarafından dün açıklanan verilere göre, ABD’nin bitcoin madenciliğindeki payı Çin’deki yasaklar sonrasında arttı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; son gelişmelere paralel şekilde ABD, dünyada en çok Bitcoin üreten ülke olarak kaydedildi. 

Çinli düzenleyiciler geçen aylarda kripto paralara ilişkin madencilik faaliyetlerine yasak getirdi. Bu yasak sonrasında Bitcoin madenciliği yürüten kuruluşlar çözümü deniz aşırı ülkelerde buldu. 

Veriler, Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğünü ortaya koydu. 

Son verilere göre, Ağustos sonu itibarıyla küresel hash oranının yaklaşık yüzde 35,4’ünü meydana getiren ABD, madencilikteki en büyük payaın sahibi durumunda. ABD’yi ise Kazakistan ve Rusya takip ediyor.

Kripto paralar ile ilgili efsaneler!

Kripto paralar yeniden...