abd konut satışları 2020

abd konut satışları 2020

ABD’de haftalık ipotekli konut başvuruları yüzde 29,4 daralma gösterdi, bu seviye 2008 yılında  yaşanan kriz sonrası en düşük seviye olarak kaydedildi…

ABD'de bekleyen konut satışları Şubat ayında 2,4 arttı!

ABD'de, bekleyen konut satışları Şubat ayında aylık yüzde 2,4 artarak beklentileri geride bıraktı

ABD'de bekleyen konut satışları Şubat'ta yüzde 2,4 arttı!

ABD'de bekleyen konut satışları şubatta aylık yüzde 2,4 artış göstererek beklentileri geride bıraktı.

ABD'de yeni konut satışları Şubat'ta yüzde 4,4 düştü!

ABD'de yeni konut satışları, Şubat ayında yüzde 4,4 azalışla 765 bine geriledi ve beklentiden fazla bir düşüş yaşandı.

ABD'de ikinci el konut satışları Şubat’ta yüzde 6,5 arttı!

ABD'de ikinci el konut satışları şubatta aylık yüzde 6,5 artarak 5,7 milyona yükseldi ve Şubat 2007 yılından bu yana kaydedilen en yüksek seviyeye ulaştı…

ABD'de bekleyen konut satışları ocakta yüzde 5,2 arttı!

ABD'de bekleyen konut satışları ocak ayında aylık yüzde 5,2 artarak beklentilerin altında kaldı. Verilere göre, piyasa beklentisi yüzde 2,2 artması yönündeydi.

ABD'de yeni konut satışları ocak ayında yüzde 7,9 arttı!

ABD'de yeni konut satışları ocak ayında beklentiyi aşarak yüzde 7,9 artışla 764 bine çıktı. 

ABD'de ikinci el konut satışları ocakta 5,46 milyona geriledi!

ABD'de ikinci el konut satışları Ocak ayında aylık yüzde 1,3 azalarak 5,46 milyona düştü ve beklenenin altında bir azalış gösterdi. 

ABD'de Aralık ayı konut satışları yüzde 3.6 arttı!

ABD'de Aralık mevcut konut satışları aylık yüzde 3.6 yükselirken beklentilerin üstüne çıktı. Kasım ayında yüzde 1.7 düşen mevcut konut satışlarının Aralık'ta yüzde 1.3 yükselmesi planlanıyordu.

ABD'de yeni konut satışları Kasım'da yüzde 1,3 arttı!

ABD'de yeni konut satışları Kasım ayında yüzde 1,3 artış göstererek 719 bine ulaştı. Veriler ise piyasa beklentisinin altında kaldı. 

ABD'de yeni konut satışları Eylül'de yüzde 0.7 düştü!

ABD'de yeni konut satışları Eylül ayında yüzde 0.7 düşüş göstererek 701 bin oldu, fiyatlar da Şubat 2017'den beri en düşük seviyeye düşüş gösterdi.

ABD’de mevcut konut satışları Eylül'de yüzde 2,2 düştü!

ABD’de mevcut konut satışları Eylül ayında yüzde 2,2 azaldı ve 5,38 milyona geriledi.

ABD'de bekleyen konut satışları Ağustos'ta yüzde 1.6 arttı!

ABD'de bekleyen konut satışları Ağustos ayında tahminlerin üzerine çıktı. Bekleyen konut satışları önceki aya göre yüzde 1.6 artış kaydetti.

ABD'de yeni konut satışları Ağustos'ta beklentileri aştı!

ABD'de yeni konut satışları beklentileri aştı. Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre yeni konut satışları Ağustos ayında yıllık bazda yüzde  7.1 arttı ve 712 bin oldu.

abd konut satışları 2020

abd konut satışları 2020 abd konut satışları 2020

ABD’de ipotekli konut başvuruları düştü. Ülke vatandaşlarının kredili konut alma oranındaki bu düşüşün Mart ayı konut verilerinde de son yılların rekor düşüşüne sebep olması öngörülüyor.

Investig’de yer alan hare göre; ABD’de haftalık ipotekli konut başvuruları yüzde 29,4 düşerek en düşük seviye olarak kaydedildi.

Açıklanan bir diğer veri ise dayanıklı mal siparişleri oldu. Ömrü 3 yıl ve üzerinde olan tüketim malları Şubat ayında yüzde 1,2 artış gösterdi, ancak satışlardan savunma ve ulaştırma kaleminin çıkarılarak çekirdek satışların elde edildiği kalem ise yüzde0,6 daralma gösterdi, bu oran Eylül 2018 yılı sonrası en büyük daralma oldu.

Verilerin Şubat ayını kapsadığını belirtmek gerekiyor, çünkü Şubat ayı içinde ABD’de koronavirüs vakasına rastlanılmamıştı. Çin’de başlayan ve dünyanın birçok ülkesine yayılan koronavirüs salgını ABD’de son haftada hızla artıyor ve İtalya’dan...