abd koronavirüs kira

abd koronavirüs kira

Koronavirüs krizinin yol açtığı ekonomik güçlükler sebebiyle ev kirasını ödemekte zorlanan kiracılar, ev sahiplerinin artan "kira yerine seks" talebiyle karşı karşıya kaldı.

ABD'de ikinci el konut satışları Nisan'da yüzde 17,8 düştü!

ABD'de ikinci el konut satışları, koronavirüs salgını karşısında ekonomik etkisiyle nisan ayında aylık yüzde 17,8 oranında düşerek 4,33 milyona geriledi ve 2010 yılının Temmuz ayından beri en yüksek düşüşünü ortaya çıkardı. 

ABD'de konut başlangıçları koronavirüsün etkisiyle 5 yılın en düşük seviyesine geriledi!

ABD'de konut başlangıçları, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle nisanda bir önceki aya göre yüzde 30,2 azalışla 891 bine, inşaat izinleri de yüzde 20,8 düşüşle 1 milyon 74 bine geriledi.

YTB'den ihtiyaç sahiplerine kira desteği!

YTB, koronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere kira desteğinde bulundu...

ABD Temsilciler Meclisi'nin destek paketinde kira ve mortgage ödemeleri desteği de var!

ABD Temsilciler Meclisi'nin destek paketinde öğrenci borçlarından kira ve mortgage ödemelerine kadar birçok farklı kalemde destekler de bulunuyor.

CHP'den iş yeri kira ödemelerinde stopajın kaldırılması teklifi!

CHP'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik hayata olan etkilerinin azaltılması amacıyla hazırladığı kanun teklifiyle iş yeri kira ödemelerinde stopajın kaldırılmasını öngörüyor

ABD sanayi üretiminde rekor düşüş!

ABD'de sanayi üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle, nisanda aylık yüzde 11.2 azalarak rekor seviyede düşüş kaydetti.

Yabancılar koronavirüs dinlemedi! Nisan’da 790 konut aldı!

Ülkeler arası ticaretin durduğu koronavirüs salgını döneminde Türkiye 790 konutu yabancılara sattı. Aynı dönemlerde Avrupa ve ABD’de yabancıya neredeyse hiç konut satışı yapılmadı. Yabancılar en çok mega kent İstanbul’dan konut aldı.

Fed'in ABD'de negatif faize sıcak bakmayacağı öngörülüyor!

Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs sebebiyle varlık fiyatlarında olağan dışı seviyeler test edilmeye devam ederken, ABD'de beklenen politika faizinin geçen hafta tarihte ilk defa negatif seviyeye inmesi konuyu tekrar ABD'nin gündemine taşıdı.

Kira ve aidat ödemek istemeyen şirketler evden çalışıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle kira ve aidat ödemek istemeyen şirketler evden çalışmaya karar verdi. 2020 yılı içerisinde sanal ofislere talep 7 kat arttı.

AOÇ kira alacaklarını koronavirüs salgını nedeniyle 3 ay erteledi!

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle taşınmazlarına ilişkin kira alacaklarına 3 ay erteleme imkanı tanıdı.

Koronavirüs sebebiyle kira ödememek mümkün mü?

Koronavirüs salgını sebebiyle faaliyetleri durdurulan iş yerlerinin kira ödememe imkanı olup olmadığı tartışılmaya devam ediyor. TBM Hukuk Komisyonu Üyesi Avukat Yunus Gün, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu...

ABD’de koronavirüs nedeniyle işsiz kalanların sayısı 33.3 milyon oldu!

ABD’de koronavirüs salgını nedeni ile işsiz kalanların sayısı bu hafta 3.2 milyon kişi daha artış göstererek, 33.3 milyona ulaştı.

TURYİD'den AVM yatırımcılarına 'iki ay kira almayın' çağrısı!

TURYİD, Yiyecek içecek sektörünün koronavirüs sürecinde yaşadığı problemlere yönelik açıklama yaptı. Açıklamada, AVM yatırımcılarına işletmelerden iki ay kira alınmaması ve 2020 sonuna kadar ciro kirası uygulanması talep edildi...

abd koronavirüs kira

abd koronavirüs kira abd koronavirüs kira

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs krizinin yol açtığı ekonomik güçlükler sebebiyle ev kirasını ödemekte zorlanan kiracılar, ev sahiplerinin artan "kira yerine seks" talebiyle karşı karşıya kaldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) koronavirüs kısıtlamalarının uygulamaya konduğu mart ayı ortalarından bu yana milyonlarca işsizlik başvurusu yapıldı.

ABD'lilerin yaklaşık üçte birinin Nisan'ın ilk 5 gününde ev kirasını ödeyemediği bildirildi.

Ulusal Adil Konut İttifakı (NFHA) tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, ABD'de koronavirüs krizi süresinde kiracılara yönelik cinsel taciz şikayetlerinde yüzde 13'lük bir artış gözlemlendi.

NFHA internet sitesinde konut sahiplerinin cinsel tacizine maruz kalan kiracıların paylaşımına açık bir podcast projesi başlatıldı.

Reuters'ın aktardığına göre, NFHA'e konuşan taciz mağduru bir kadın, ev sahibinin kendisini evinden çıkarmamak için onunla cinsel birliktelik yaşamasını talep ettiğini anlattı. Kadın, "Eğer onunla seks yapmamış olsaydım,...