ABD kripto para madenciliği

ABD kripto para madenciliği

Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğü belirlendi. Çinli düzenleyicilerin kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklamasının ardından, ABD, dünyanın en çok Bitcoin madenciliği yapan ülkesi oldu.

Sam Bankman-Fried'den kripto para uyarısı!

FTX kripto para borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried, Solana'nın (SOL) bir sonraki en baskın dijital varlık projesi olabileceği konusunda yatırımcıları uyardı. 

Kripto parada ralli olursa hangi coin'ler alınmalı?

ABD ve Çin’den gelen haberler kripto para piyasasında beklenen ralliyi bir süre öteledi. Bu süreçte Metaverse ve GameFi projeleri ön planda. Peki, olası rallide hangi coinlerin öne çıkması bekleniyor? Hangi coin'ler tercih edilebilir?

Rusların senelik kripto para işlem hacmi 5 milyar dolar!

Rusya Merkez Bankası, Rusların yabancı menkul kıymetlere yapılan yatırımlarının geçtiğimiz sene 6,3 milyar dolar seviyesinde olduğuna vurgu yaptı. Merkez Bankası, Rusların kripto para birimleriyle senelik işlem hacminin yaklaşık 5 milyar dolar seviyesinde olduğunu duyurdu.

Rusların yıllık kripto para işlem hacmi 5 milyar dolar düzeyinde!

Rusya Merkez Bankası yaptığı açıklamada Rusların son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto para birimleriyle yıllık işlem hacminin yaklaşık 5 milyar dolar düzeyinde olduğunu duyurdu.

ABD'de alınan kripto para kararı piyasayı nasıl etkileyecek? 

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi,  ülkede yer alan bankaların kripto paraları kapsayan belli faaliyetlerde bulunmadan önce yazılı izin almalarına yönünde karar almıştı. Peki, bu karar piyasaları nasıl etkileyecek? İşte uzman görüşleri...

Kripto para piyasasında yeni vurgun: Hecoin!

Türkiye'de çok sayıda kripto para yatırımcısını mağdur eden Thodex vurgununun ardından yeni bir dolandırıcılık vakası yaşandı. Hecoin ile çok sayıda kullanıcının parası buhar oldu. 

ABD'de bankaların kripto para faaliyetlerinde izin şartı!

Yaşanan son gelişmelere göre, ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), yaptığı son açıklamada, ülkede yer alan bankaların son zamanlarda sık sık gündeme gelen kripto paraları kapsayan belli faaliyetlerde bulunmadan önce yazılı izin almaları gerektiğini kaydetti.

Çin’deki kripto para saadet zincirine baskın düzenlendi!

Çin polisi, 1 milyar yuanlık parayı kapsayan 110 bin kişilik kripto para saadet zincirine baskın gerçekleştirdi. 

Amerika'da 36 milyon dolarlık dev kripto para vurgunu!

Amerika'da 36 milyon dolarlık dev bir kripto para vurgunu gerçekleştirildi. 16 yaşındaki genç hacker, 6 milyon dolarlık kripto para ile yakalandı.

Türkiye'de kripto para yatırımları ne durumda?

Türkiye genelinde kripto para yatırımları giderek artıyor. Bugün 50'in üzerinde coin alım satımı yapan borsa bulunuyor. Hedef ise 2022'de bu rakamın 100'e ulaşması. 

Kripto paralar değer kaybediyor!

Kripto paralarda Ekim'de başlayan güçlü artış süreci ABD Başkanı Joe Biden'ın altyapı yatırım paketine attığı imzayla sona erdi. Peki kripto paralarda son durum ne oldu? Analistler kripto para piyasasıyla ilgili neler diyor? İşte ayrıntılar...

ABD kripto paraları yasal zemine oturtmak için çalışıyor!

Dünyada pek çok konuda belirleyici konumda bulunan ABD, kripto para konusunda net bir davranış göstermiyor. ABD, kripto paraları yasal bir zemine oturtmak amacıyla çalışıyor.

Twitter'dan kripto para adımı!

Sosyal medya uygulaması Twitter kripto para için ekip kurma kararı aldı. 

ABD kripto para madenciliği Haberi

ABD kripto para madenciliği

İngiltere merkezli Cambridge Alternatif Finans Merkezi isimli kuruluş tarafından dün açıklanan verilere göre, ABD’nin bitcoin madenciliğindeki payı Çin’deki yasaklar sonrasında arttı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; son gelişmelere paralel şekilde ABD, dünyada en çok Bitcoin üreten ülke olarak kaydedildi. 

Çinli düzenleyiciler geçen aylarda kripto paralara ilişkin madencilik faaliyetlerine yasak getirdi. Bu yasak sonrasında Bitcoin madenciliği yürüten kuruluşlar çözümü deniz aşırı ülkelerde buldu. 

Veriler, Çin’in Bitcoin üretiminde veri olarak alınan “hash oranı” payının Mayıs'ta yüzde 44’ken, Temmuz'a kadar sıfıra düştüğünü ortaya koydu. 

Son verilere göre, Ağustos sonu itibarıyla küresel hash oranının yaklaşık yüzde 35,4’ünü meydana getiren ABD, madencilikteki en büyük payaın sahibi durumunda. ABD’yi ise Kazakistan ve Rusya takip ediyor.

Kripto paralar ile ilgili efsaneler!

Kripto paralar yeniden...