adil karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu açıklaması

adil karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun sadece Marmara'nın değil, tüm Avrasya Bölgesi'nin ulaşımında ve ticaretinde hayati bir rolü olduğunu açıkladı.

Kuzey Marmara Otoyolu Türkiye ve dünya için çok büyük öneme sahip!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 18 yılda ulaşım ve iletişim alanında 910 milyar liralık yatırım yapıldığını belirterek, bundan sonraki yatırımların demir yolu ağırlıklı olarak devam edeceğini söyledi.

Kuzey Marmara Otoyolu dünyanın ilk en büyük projelerinden biri!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ulaştırma ve altyapı projelerinin 18 yıldır durmadan devam ettiğini belirterek, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim'inin 19 Eylül'de açılacağını söyledi.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun 5. kesimi 19 Eylül'de tamamlanacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nun 5. kesiminin 19 Eylül'de tamamlanacağını açıkladı...

18 yılda 910 milyar TL'lik ulaştırma ve altyapı yatırımı yaptık!

İNTES'in konuğu olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin 18 yılda ulaştırma ve altyapıya 910 milyar TL'lik yatırım yaptığını belirtti ve önümüzdeki dönemde yatırımlarda karayolu ile demiryolunun payının eşitleneceğini söyledi.

Adil Karaismailoğlu: Dağları tünellerle deliyor, nehirleri köprülerle aşıyoruz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "81 ilimizi ulaşımın her modunda dünya ile bağlıyoruz. Tarıma, sanayiye, turizme, ihracata, eğitime, kültüre, sosyal gelişime can suyu olmak için dağları tünellerle deliyor, nehirleri köprülerle aşıyoruz'' diye konuştu.

Adil Karaismailoğlu: En gelişmiş ülkeler bile ulaşım projelerimizi soruyor!

Gaziantep'te konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin 18 yılda hayata geçirdiği alt yapı hamlelerini anlattı.

Gaziray Projesi'nde son durum ne?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziray Projesi'ndeki son durumu inceledi.

Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı'nda son durum ne?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer Landrut'u makamında ağırladı.

Adil Karaismailoğlu: Kanal İstanbul'a en kısa sürede başlamak için sabırsızlanıyoruz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada "Kanal İstanbul çok önemsediğimiz ve ülkeye çok katkısı bulunacak, dünya ölçeğinde çok büyük bir proje. Projeleri bir taraftan tamamlıyoruz, bir taraftan imar planlarına çalışıyoruz" dedi.

Ankara-Niğde Otoyolu meclis gündeminde!

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Yap-İşlet-Devret modeliyle ERG şirketi tarafından inşa edilen Ankara-Niğde Otoyolu’nu TBMM’ye taşıyarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi hazırlandı.

O metro hatları yıl sonunda açılacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gayrettepe-Kağıthane-Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantıları ile Başakşehir Çam-Sakura Şehir Hastanesi hatlarını yıl sonu itibarıyla bitirmeyi planladıklarını müjdeledi. 

AKM-Gar-Kızılay Metrosu Kızılay kesiminde kazı çalışmaları başladı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AKM-Gar-Kızılay Metrosu ile ilgili olarak, "3 istasyon, 3,3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay Metrosu'nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Amanos Tüneli'nin temeli kısa süre içinde atılacak!

Ulaştırma ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Dörtyol-Hassa arasında inşa edilecek olan Amanos Tüneli'nin temelinin kısa sürede atılacağını açıkladı. 

Ankara-Niğde Otoyolu ile yılda ne kadar tasarruf edilecek?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu'nun açılış töreninde bu otoyol ile yıllık 1 milyar 628 milyon TL tasarruf sağlanacağını belirtmişti.

Adil Karaismailoğlu: 2021'de hizmetlerimize devam edeceğiz!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2020 yılında hayata geçen projeleri değerlendirdi. Karaismailoğlu 2021'de hayata geçecek projeler hakkında da bilgi verdi. 

Ulaşım projelerinde hedef ilk 10'a girmek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2021 ’de kara, hava, demir ve denizyolu ile birlikte uzay ve haberleşme projelerine ağırlık vereceklerini söyledi. Karaismailoğlu, Türkiye’nin bu alanlarda ilk 10 ülke arasında yer alacağını ifade etti.

adil karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu açıklaması Haberi

adil karaismailoğlu Kuzey Marmara Otoyolu açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Akyazı ilçesinde düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle katıldığı Kuzey Marmara Otoyolu'nun son kesimi olan İzmit-Akyazı bölümünün (6. kesim) açılış töreninde konuşma yaptı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; 18 yıl önce AK Parti iktidarıyla başlayan ulaştırma ve altyapı hamlelerinin güçlenerek sürdüğünü dile getiren Karaismailoğlu, Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomileri arasında hak ettiği konuma taşımak için dünyanın en büyük projelerine imza attıklarını, halen ülkenin dört bir yanında 3 binin üzerinde şantiyede mühendis, teknik personel ve işçilerin gece gündüz çalışmalara devam ettiğini belirtti. 

Bakan Karaismailoğlu, "Sadece geçtiğimiz bir aylık dönemde Samsun-Sivas demir yolu hattı, Kahramanmaraş-Göksun-Kayseri yolu, Formula 1 Pisti, Hayrabolu-Tekirdağ yolu, Sarıkamış-Karakurt Horasan yolu ve Manisa Akhisar çevre yolu açılışlarını gerçekleştirdik" diye konuştu.

Karaismailoğlu, çarşamba günü...