18 / 08 / 2022

ağalar cami açıldımı

ağalar cami açıldımı

Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde 1800'lü yılların başlarında Perge Antik Kenti'nin taşları kullanılarak inşa edilen Ağalar Cami, restore edilerek ibadete açıldı.

Çekmeköy'de TRT’ye tahsis edilen arazi imara açıldı mı?

Çekmeköy’de orman ve askeri alan fonksiyonu bulunan TRT’ye tahsis edilmiş olan 453 dönümlük alan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca imara açıldı. Ormanlık arazinin 337 dönümüne “TRT Kampüsü ve Uluslararası İstanbul Film Platoları” yapılacak.

Konut kredisi taleplerinde kredi muslukları açıldı mı?

Türkiye'de İlk koronavirüs vakasının 11 Mart'ta görülmesiyle beraber, ekonominin en az hasarla ilerleyebilmesi için pek çok önlem alındı. Peki koronavirüs salgını konut kredi taleplerinde kredi musluklarını nasıl etkiledi? Konut kredisi taleplerinde kredi muslukları açıldı mı?

Tekirdağ Rüstem Paşa Cami açıldı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Rüstem Paşa Cami hizmete açıldı.

Bosna Hersek'teki Alaca Cami ibadete açıldı!

Ülkedeki en önemli Osmanlı eserlerinden biri kabul edilen Alaca Cami, Vakıflar Genel Müdürlüğünce restore ediliyordu. Bosna Hersek'in Travnik şehrindeki tarihi cami, düzenlenen törenle yeniden ibadete açıldı.

Şile'deki askeri alan imara açıldı mı?

İstanbul Şile’de eski askeri lojmanların yer aldığı iki ayrı parselden oluşan toplam 30 dönümlük askeri alanın imara açıldığı iddia edildi.

Tuzla’daki askeri arazi imara açıldı!

Tuzla'da yer alan Jandarma Komando Tabur Komutanlığı Kışlası’nın yanındaki arazi imara açıldı. Mülkiyeti belediyeye ait araziye konut yapılacak.

Çaşme Nazım Yazıcılar Camii ibadete açıldı!

Aryon İnşaat, hayırsever Berna Yazıcılar tarafından yapımı üstlenilen Nazım Yazıcılar Camii inşaatını tamamladı. Cami, dün modern ve farklı mimarisiyle ibadete açıldı.

Samsun Selahiye Cami açıldı!

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan ve kısa sürede yeniden restore edilen Selahiye Camii yeniden ibadete açıldı. Cuma namazı öncesinde yapılan Cami açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin da katıldı...

Tuzla İmam Muhammed Mehdi Cami açıldı!

Tuzla Belediyesi ve hayırsever işadamları tarafından yapımına destek olunan Mimar Sinan Mahallesi İmam Muhammed Mehdi Cami, dualarla ibadete açıldı.

Batman Şemsettin Güneş Cami ibadete açıldı!

Batman Şemsettin Güneş Cami Berat Kandili’nde ibadete açıldı. Berat kandilinde Müftü Turgut Erhan ile Mısır Kahire’den hafız Mahmut Tuhi’nin Kuran-ı Kerim ve Mevlid’i Şerif yemeğiyle açılan modern cami, dolup taştı.

Eskişehir Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi açıldı!

Eskişehir'in tarihi Odunpazarı bölgesindeki bir konakta "Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi" açıldı. Müzedeki koleksiyonların büyük bir kısmı Tayfun Talipoğlu tarafından bağıışlandı.

Ünye Cevizdere Cami açıldı!

Cevizdere Mahallesinde, hayırsever vatandaşlar ve Ünye Belediyesi’nin katkıları ile yapımı tamamlanan 3 katlı Cevizdere Merkez Cami, açılış töreninin ardından dualarla ibadete açıldı.

Haznedar Merkez Cami açıldı!

Güngören’de yıkılıp yeniden inşa edilen Haznedar Merkez Cami’nin yapımı tamamlanarak, düzenlenen açılış töreni ile ibadete açıldı. Cami açılışına İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran da katıldı...

ağalar cami açıldımı Haberi

ağalar cami açıldımı

Antalya'nın merkez Aksu ilçesinde 1800'lü yılların başında Perge Antik Kenti'nin taşları kullanılarak inşa edilen Ağalar Cami, restore edildi.


Perge Antik Kenti'nden alınan ve bazılarının üzerinde antik döneme ait yazıların yer aldığı taşlar kullanılarak inşa edilen Ağalar Cami, yıllar içinde kullanılamaz hale geldi.


Kubbesi çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan, duvarları arasında boşluklar oluşan caminin temelinde de kayma olduğu belirlendi.


Aksu Belediyesinin girişimleri, Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle restore edilen caminin kubbesi ise aslına uygun şekilde yeniden inşa edilmek zorunda kalındı.


Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, AA muhabirine, ilçelerinin tarımı ve kültürü kadar Perge Antik Kenti başta olmak üzere tarihi yapılarıyla ön plana çıktığını söyledi.


Tarihi eserlere gereken önemi verdiklerini ve sahip çıktıklarını anlatan Şahin, bu kapsamda Ağalar Cami'de de gerekenin yapılması için girişimlerde...