08 / 12 / 2022

alım satım

alım satım

Evi olan milyonlarca vatandaşı ilgilendirmekte. Deprem sigortası ile ilgili son dakika gelişmesi. Deprem sigortasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren ayrıntılar belli oldu. İşte evi olan milyonları ilgilendiren detaylar...

TOKİ kura çekiliş tarihleri belli oldu

TOKİ kura çekiliş takvimi 2022 yılında sorgulanan konuların başında geliyor. 81 ilde TOKİ kura çekiliş takvimi merak edilmekte. TOKİ ucuz konut il il çekiliş tarihleri araştırılmakta. Çekilişler için en net açıklama yapıldı.

Bakan duyurdu! Sosyal konutta tarih belli oldu

Bakan Murat Kurum, “Vakit kaybetmeden inşallah arsalarımızı illerde belirlemek suretiyle gerek kira noktasında gerek konut fiyatlarının düşme noktasındaki bu kararlı adımımızı, 81 ilimizde 622 ilçemizde atacağız.” ifadelerini kullandı.

Konutta fiyat düşer mi? Uzman isim tek çareyi paylaştı

İstanbul’da bir dairenin metrekare maliyetinin 32 bin TL’ye çıktığını, 50 bin TL’nin altında satışın artık zor olduğunu söyleyen Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Aşçıoğlu, fiyatlarda düşüşün 1 milyonun üzerinde konut üretimiyle olacağını belirtti.

Metrekaresi 3900 lira! İşte ilçe ilçe konut fiyatları

TSKB Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırmaya göre sıfır konutta üç büyük şehirde en uygun fiyat Ankara'da 3 bin 900 liradan başlayan konutlardaki metrekare fiyatı 50 bin lirayı görüyor. İstanbul'da 12 bin lira ile 45 bin lira arasında değişen konut fiyatları İzmir’de ise ilçesine göre 6

Konuta sonbahar etkisi! Düşüş olacak

Konutta arz sorununa karşı çözüm yöntemleri aranırken Türkiye İMSAD tarafından inşaat sektörünün son durumuna ilişkin yeni bir rapor paylaşıldı. Rapora göre yeni inşaat işlerinde azalma oldu.

Ev sahibi ile kiracıları yakından ilgilendiriyor! Bu tarihe dikkat

Ev sahibi ve kiracı arasında yaşanan uyuşmazlıklar, dava açılmasına gerek duyulmadan 24 saatte çözülebilecektir. İşte haberin ayrıntıları...

Konutta fahiş fiyatlar frenlendi! Yüzde 10 düşüş var

Fahiş konut ve kiralar konusunda harekete geçen hükümet, kısa sürede peş peşe attığı adımlar ile konut fiyatlarında yüzde 10'luk gerileme yaşanmasının önünü açtı. Projeler daha hayata geçmeden piyasalar olumlu yönde sinyal verirken, konut fiyatlarındaki düşüşün devam edeceği tahmin ediliyor.

Ev alacaklar dikkat! Sosyal konut projesiyle ilgili flaş gelişme

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, sosyal medya hesabından Eylül'de duyurulması planlanan yeni sosyal konut projesinde gençlere, emeklilere, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere özel kontenjan ayrılacağını açıkladı.

Kiralara yüzde 15 indirim yolda!

Hükûmet, konut ve kira fiyatlarının düşürülmesi için yeni adımlar atıyor. Son olarak Türkiye genelinde 4 milyon metrekare arz fazlası nedeniyle kiralanamayan ya da satılamayan ofisin 50 bin konuta dönüştürülmesinin önü açıldı.

Yavaş yavaş düşüyor! 100 bin konut... 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun Temmuz ayına ilişkin konut satış verilerine göre, geçtiğimiz ay konut satışları %12,9 azalarak 93 bin 902 olarak gerçekleşti. Temmuzda Türkiye'den en çok konut alan yabancı ise bin 28 konutla Ruslar olarak kaydedildi.

Kritik rapor ortaya çıktı! 9 milyon konut...

Ülke genelinde 9,2 milyon, İstanbul'da 1,6 milyon konutun deprem sigortası yok. Sigortalılık oranı en yüksek il Bolu, en düşük il ise Hakkari olarak kaydedildi.

Kiralar düştü! İşte il il kira fiyatları...

Konut ve kira fiyatlarındaki artışlar vatandaşın gündeminden çıkmıyor. Türkiye genelinde yükselen konut fiyatlarında artış hızı düştü. Ve İstanbul'da başta Beşiktaş semti olmak üzere kiralarda yüzde 10'a varan düşüşler görüldü.

Araç ve emlakta fahiş fiyat gelişmesi! 7 maddeye dikkat

Fahiş fiyatların en çok görüldüğü otomobil ve konut için çok sert önlemler alınıyor. Kiralara yüzde 25 sınırı gelirken, ucuz konut satışı için TOKİ devrede. Hem sıfır hem de ikinci el otomobil satışında da fahiş fiyat artışı kıskaç altına alınacak.

Emlakçı alım satım komisyonu 2017!

Taşınmaz mal almak ya da satmak isteyen kimseler, bu işlemi emlakçı ile yapmaları halinde emlakçıya komisyon ödüyor. İşte emlakçı alım satım komisyonu 2017..

Space Elektronik Malzeme ve Gayrimenkul Alım Satım Danışmanlık Kiralama Limited Şirketi kuruldu!

Space Elektronik Malzeme ve Gayrimenkul Alım Satım Danışmanlık Kiralama Limited Şirketi 50 bin TL sermaye ile bugün Ahmet Özer imzasıyla kuruldu.

Emlak alım satım harcı 2017!

Ev, işyeri, arsa ve arazi gibi emlakların alım satım işlemleri tapu dairesinde yapılıyor. Peki, emlak alım satım harcı 2017 ne kadar?

Enka İnşaat pay alım satım bildirisini yayınladı!

Enka İnşaat tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Enka İnşaat pay alım satım bildirisini yayınladı.

Emlak alım satımına yeni düzen!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin verdiği bilgiye göre ikinci el araçların yanı sıra emlak alım satımına da çekidüzen verilecek.

Enka İnşaat pay alım satım bildirimini açıkladı!

Enka İnşaat tarafından bugün Kamuoyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Enka İnşaat pay alım satım bildirimini yayınladı.

Akfen GYO pay alım satım bildirimini yayınladı!

Akfen Gayrimenkul Yatırım ortaklığı tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Akfen GYO pay alım satım bildirimini yayınladı.

BKL İnşaat Emlak Alım Satım Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

BKL İnşaat Emlak Alım Satım Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi 100 bin TL sermaye ile bugün Kani Korkmaz, Bahri Akkaya ve Levent Kartopu imzasıyla kuruldu.

Akfen GYO pay alım satım bildirimini yayınladı!

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı bugün pay alım satım bildirisini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınladı.

Kentaş Proje İnşaat ve Malzemeleri Alım Satım Taahhüt Altyapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kentaş Proje İnşaat ve Malzemeleri Alım Satım Taahhüt Altyapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Cemile Sak tarafından 10 bin TL sermaye ile 24 Ağustos'ta Üsküdar'da kuruldu.

Enerji kimlik belgesi olmayan binaların alım satımı yapılamayacak!

Gayrimenkul brokeri Özkan Aydemir, 50 metrekare üzeri inşaat alanına sahip bütün binaların enerji kimlik belgesi olmadan alım ve satımının yapılamayacağını söyledi.

Sinpaş GYO 2016 yılı pay alım satım bildirimini yayınladı!

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, KAP'ta pay geri alım satım bildirimi yayınladı. Bu bildirime göre Avni Çelik'in Sinpaş GYO A.Ş sermayesindeki payları yüzde 13,18'e çıktı. Mehmet Çelik' in ise Sinpaş GYO A.Ş sermayesindeki payları yüzde 0,003' e indi.

İdealist GYO pay geri alım satım bildirimi!

İdealist Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na pay geri alım satım bildirimi yayınladı. Bu bildirime göre şirketin İdealist GYO A.Ş.'deki payı yüzde 24 oldu.

alım satım Haberi

alım satım

Konut fiyatlarının, inşaat maliyetlerinin ikiye katlanmasıyla birlikte sene başında 700 bin liralık konutun değerin iki milyon liraya yükseldi. Bu yüzden deprem sigortasındaki teminatlar yetersiz kalmış oldu. Deprem sigortasıyla ilgili yeni dönem hakkındaki detaylar olduğu öğrenildi. 

Hürriyet'ten Noyan Doğan yazdı: Ne zaman DASK’tan ve zorunlu deprem sigortasından bahsetsem, hem okuyuculardan hem de eşten dosttan, ‘DASK’ın teminatları artık çok düşük kaldı, ödenen tazminatla bırak evi, kümes bile yapılmaz’ eleştirileri alıyorum.

Özellikle son aylarda bu eleştirilerin dozu gittikçe de arttı. Tüketici haksız mı? Değil.

Konut fiyatlarının, inşaat maliyetlerinin ikiye, hatta üçe katlandığı; sene başında 700 bin liralık konutun değerinin bugün bir buçuk, iki milyon liraya çıktığı bir ortamda, zorunlu deprem sigortasının sunduğu teminat yetersiz kalıyor. Ama bu durum değişiyor.

TEMİNAT 620 BİN TL’YE ÇIKIYOR 
DASK’ta neler...