almanya ev kiraları

almanya ev kiraları

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

Pandemi İstanbul'un hangi ilçelerinde kira fiyatlarını uçurdu?

Koronavirüs salgınıyla beraber kalabalıktan uzak olmaya ve müstakil yaşama talep arttı. Bu talep şehir merkezlerinden uzak bölgelerde ev kiralarını uçurdu. İşte İstanbul'da kiraların uçtuğu ilçeler...

İstanbul'un hangi ilçesinde ev kiraları 2 katına çıktı?

İstanbul'un konutta öne çıkan ilçesi Esenyurt, son zamanlarda polisiye olaylarla gündemde. Peki Esenyurt'ta emlak sektörünün son durumu ne? Ev fiyatları ne oldu? İşte detaylar...

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

İstanbul'da en yüksek konut kirası hangi ilçede?

İstanbul’da ev kiraları son bir yılda yüzde 10,81 arttı. Endeksa verilerine göre, İstanbul genelinde ortalama kira bedeli bin 667 TL oldu. İstanbul’da metrekare kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu olarak belirlendi.

ABD'de ev kiralarının iptal edilmesi için protesto düzenlendi! 

ABD'nin New York şehrinde toplanan bir grup pandemi döneminde ev kiraların iptal edilmesi için protesto düzenledi. 

Sakarya'da esnaflar ev kiralarını ödeyemiyor!

Koronavirüs nedeniyle Sakaryalı esnafın sıkıntı yaşadığını dile getiren İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan esnafın ev kirasını bile ödeyemediğini dile getirdi.

Almanya'da yüksek konut kiraları protesto edildi!

Almanya'nın çeşitli şehirlerinde çok sayıda kişi, artan konut kiraları ve konut politikalarına karşı protesto yapıldı. 

İstanbul'da en yüksek kira hangi ilçede ödeniyor?

Koronavirüs salgını ile beraber özellikle bazı ilçelerde kira ücretleri arttı. Ev kiralarının yüzde 10.81 artış gösterdiği İstanbul’da, kiralar ücretleri en çok Sarıyer'de arttı. 

İstanbul'da ev kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul’da kiralık konut fiyatları son bir yılda bazı ilçelerde yüzde 100’ün üzerinde arttı. Arzın azalması, satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması ve tüketicinin kiralık evlere yönelmesinin yanı sıra kentsel dönüşüm de fiyat artışını etkiledi.

Bodrum'da inşaatlar hızlandı!

Bodrum'da koronavirüs salgını ev kiralarını uçurdu. Bodrum'da merkez dışında ise yeni inşaatlar hız kesmiyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras inşaatların hepsinin imar planında yer aldığını söyledi.

Almanya'da kiralık ev bulmak zorlaştı!

Almanya'da konut sorunu gittikçe büyüyor. Büyükşehirlerde ev bulmakta zorlanan aileler kira bedelleri ile metrekare arasındaki farkın büyümesinden şikayetçi.

Marmaris'te ev kiraları yüzde 80 arttı! 

Pandemi sonrasında Ege'ye olan talebin artması sonrasında Marmaris'te de kira ücretleri arttı. İlçe genelinde kira ücretleri yüzde 80 arttı. 

Almanya'daki ev kiraları cep yakıyor!

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

almanya ev kiraları Haberi

almanya ev kiraları

1 Milyon 650 binlik nüfusuyla Münih sadece Almanya’nın değil, dünyanın en pahalı emlak fiyatlarına sahip kentleri arasında bulunuyor. Hürriyet'te yer alan habere göre; üniversite bölgesinde 25 metrekarelik tek kişilik oda için öğrencilerden 1000 euro civarında kira isteniyor. Almanya’nın diğer bölgelerine göre daha fazla istihdam imkanı olması, gelişen sağlık ve fuar turizmi, üst sıralarda yer alan üniversite eğitimi sebebiyle cazibesini giderek artıran kentte nüfusun dörtte üçü kirada yaşıyor. Kirada oturanların yarısından fazlası da yalnız oturuyor. Ortalama kişi başına 40 metrekare ikametgâh alanı düştüğü belirtilen kentin, yeni imar alanları açmaması sebebnedeniyle de konut sıkıntısının yaşandığına dikkat çekiliyor.

HER ADIMDA EMLAKÇI VAR

Kira artışlarının giderek artacağına dikkat çeken uzmanlar, pandemi sürecinde bile emlak fiyatlarının yükseldiğine işaret ediyor. Kentsel dönüşümün yaşandığı, eski tarihi binaların restore...