Alsim- Alarko

Alsim- Alarko

Alsim- Alarko, Doğuş İnşaat ve YDA İnşaat, Ukrayna'da Boryspil Havaalanı'nın inşası projesini üstlendi.

Alarko'nun Bükreş'te yapacağı çevre yolu için imzalar atıldı!

Romanya Bükreş'te inşa edilecek ikinci etap çevre yolu için açılan ihaleyi kazanan Alsim Alarko ile Romanya Ulusal Karayolları Altyapı İdaresi arasında sözleşme imzalandı...

Alsim Alarko 161,5 milyon Euro'ya Bükreş'te yol yapacak!

Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş., Bükreş Güney Çevreyolu Dizayn ve Yapım İşi ihalesi yaklaşık 161 milyon 486 bin 997 Euro teklifle kazanmıştı. Proje yakında başlayacak...

Türk firmalar Kazakistan BAKAD projesini en kısa sürede tamamlayacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Turhan, Kazakistan'daki Büyük Almatı Çevreyolu İnşaatı Projesini (BAKAD) üstlenen Türk inşaat firmaları Makyol ve Alsim-Alarko’nun projeyi en kısa sürede tamamlayıp hizmete sunacaklarına inandığını söyledi.... 

Alarko Holding Romanya’da 620 milyon Euro'ya demiryolu yapacak!

Alarko Holding'in bağlı ortaklığı Alsim Alarko'nun yüzde 50 hisseye sahip olduğu grup, Romanya'daki demiryolu hattı ihalesini yaklaşık 619 milyon 600 bin 686 Euro teklifle kazandı...

Bükreş Güney Çevreyolu Dizayn ve Yapım İşi ihalesi ne oldu?

Alarko Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bağlı ortaklığı Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş.'nin katıldığı ihale ile ilgili daha önce yapılan özel durum açıklaması hakkında güncelleme yaptı.

Alarko'dan Kazakistan'da dev ihale!

Alarko Holding, Alsim Alarko liderliğindeki konsorsiyumun Kazakistan'da kazandığı Alma-Ata Çevre Yolu projesine ilişkin sözleşmenin imzalandığını açıkladı. 

Alarko Holding'ten Kazakistan Alma-ata Çevreyolu açıklaması!

Alarko Holding, Alsim Alarko San. Tes. ve Tic. A.Ş.'nin katıldığı İhale ile ilgili daha önce yapılan özel durum açıklaması hakkında güncelleme yaptı.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir havaray hattı 2019 yılında hizmete girecek!

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattına yapılacak havaray için ihaleyi Alarko Holding bağlı ortaklığı Alsim Alarko kazandı. Alsim Alarko bu işi KDV hariç 1.292.000.000 TL bedelle yapacak.

Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret Anonim Şirketi, Mehmet Alper Kaptanoğlu Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mustafa Filiz, Kadir Eke, Ümit Nuri Yıldız Yönetim Kurulu Üyelikleri'nde 172 milyon 687 bin TL sermaye ile 23 Ağustos'ta Dikilitaş'ta kuruldu.

Alarko GYO finansal tablolarını açıkladı!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 3 aylık finansal raporlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi. İşte şirketin 1 Ocak - 31 Mart 2015 dönemine ait tabloları...

1995 yılında Alarko Dört Mevsim Evleri satışa sunulmuş!

1995 yılında Alarko'nun Demirciköy'de inşa ettiği Alarko Dört Mevsim Evleri satışa sunulmuş. 100 bin metrekarelik alanda 90 bahçeli evden oluşan sitedeki evler beş ayrı tipte inşa edilmiş.

Alarko GYO Genel Kurulu tescil edildi!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 24.03.2015 tarihinde yapılan 2014 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edildiğini duyurdu.

1991 yılında Alarko, Bilezikçi Çiftliği'ni korumak için silahlı birlik oluşturmuş!

1991 yılında Alarko Holding ile İstanbul Üniversitesi arasındaki Bilezikçi Çiftliği'nin mülkiyeti konusundaki anlaşmazlık üniversite lehine sonuçlanmış. Dava sürecinde Alarko, 4 milyon metrekare büyüklüğündeki çiftliği silahlı birlikle korumuş.

Alsim- Alarko Haberi

Alsim- Alarko

Alarko Holding'in bağlı ortaklığı Alsim- Alarko, Doğuş İnşaat ve YDA İnşaat, Ukrayna'da Boryspil Havaalanı'nın inşası projesini 372 milyon dolar bedelle üstlendi. Alarko Holding'den yapılan açıklamada, bugünkü kurlar itibarıyla yaklaşık 372 milyon dolar (KDV hariç 736.6 milyon UAH + 23.94 milyon Japon Yeni) olan sözleşme bedelinin, sadece söz konusu havaalanının inşasını kapsadığı belirtildi.

Alarko Holding'in konuyla ilgili olarak İMKB'ye yaptığı açıklamada ise söz konusu konsorsiyumda Alsim Alarko'nun yüzde 37.5, Doğuş İnşaat'ın yüzde 37.5, YDA İnşaat'ın ise yüzde 25 payı olduğu ifade edildi. Açıklamaya göre sözleşmenin süresi kısım A için 24 ay, Kısım B için de 29 ay olarak...