altan elmas konut satışı beklentisi 2017

altan elmas konut satışı beklentisi 2017

Konut satışlarında yılın ilk 4 ayında yüzde 7.5 artış olduğuna dikkat çeken Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Böyle giderse yıl sonunda 1.4 milyon konut satışına ulaşırız" dedi.

Altan Elmas'tan 'faiz indirimi' açıklaması!

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, dünyayı etkisi altına alan 'koronavirüs salgınının ekonomiye etkisi' ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Altan Elmas: Konut sektörüne nefes aldıran düzenlemeler bekliyoruz!

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’ hakkında değerlendirmelerde bulundu. Altan Elmas, "Sektörlerin geneli için çok yerinde ve nefes aldıracak düzenlemeler yapılmıştır” dedi…

Altan Elmas: Konutta stoklar azalıyor!

Girişimci İşadamları Vakfı (GİV) tarafından Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde gerçekleştirilen "Girişimci Buluşmaları"nın bu ayki konuğ Altan Elmas oldu. Altan Elmas, konut stoklarının azaldığını ev alacak olanların dikkat etmesini söyledi...

Altan Elmas'ın kayınpederi Alaeddin Şahin son yolculuğuna uğurlandı!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas'ın kayınpederi Alaeddin Şahin, bugün son yolculuğuna uğurlandı...

Altan Elmas'ın kayınpederi Alaeddin Şahin vefat etti!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas'ın kayınpederi Alaeddin Şahin vefat etti.

Altan Elmas: Konut sektörü toparlanıyor!

2020 yılı Ocak ayı konut satışı verilerini değerlendiren Konutder Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, “Ekonomimizdeki düzelme gayrimenkul sektörüne de yansıdı'' dedi.

2019 Aralık ayını tüm zamanların en yüksek konut satışıyla kapadık!

Sur Yapı ve Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, “Yabancıya konut satışında yılı rekorla bitirdik” dedi. Gayrimenkul sektöründe 2020 yılı için döviz girdisini 8 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Altan Elmas: 2020'de konut stoku eriyecek!

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 2020'de de en önemli gündem maddelerinin Antalya olacağını belirterek, "2020 teslimleri konuştuğumuz ve bir yandan da üretime devam edeceğimiz bir yıl olacak" dedi.

Altan Elmas: Konut sektöründe kayıplar telafi ediliyor!

TÜİK'in Konut Satış İstatistikleri verilerine göre; Türkiye'de 2019 yılın Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 54,4 oranında yükselerek 138 bin 372 adete ulaştı. Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut satışı verilerini değerlendirdi.

Konut satışında sene sonuna doğru toparlanma devam ediyor!

Türkiye İstatistik Kurumu Konut Satış İstatistikleri Ekim 2019 rakamlarını değerlendiren KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Konut satışında sene sonuna doğru toparlanma devam ediyor" dedi...

Altan Elmas: Ev alacaklar elini çabuk tutsun!  

Konut stoklarının azalmasıyla ev fiyatlarının artacağını söyleyen Konutder Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas el almayı düşünen vatandaşların ellerini çabuk tutması gerektiğini söyledi. 

Konut kredisi talebinin 100 bini aşması bekleniyor!

Kamu bankalarının faiz indirimi kararıyla birlikte konut kredilerine olan talep arttı. Bir haftada 35 bin kişi konut kredisi talebinde bulunurken Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas ise Eylül ayından itibaren konut kredisine olan talebin aylık 100 bini aşacağını söyledi.

Konut kredi faizleri daha da düşebilir! 

Merkez bankasının politika faizini düşürmesiyle kamu bankaları da konut kredi faizlerini yüzde 1'in altına düşürdü. Sektör temsilcilerine göre merkez bankası tekrar indirime girerse, konut kredileri de düşer. Altan Elmas, kredi faizlerinin 0.80'e düşebileceğini belirtti. 

altan elmas konut satışı beklentisi 2017

altan elmas konut satışı beklentisi 2017 altan elmas konut satışı beklentisi 2017

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, konut sektörünün geçen yılı 1 milyon 342 bin konut satışıyla kapattığını söyledi. Bu yılın 4 ayında konut satışlarında artış kaydettiklerini bildiren Elmas, "Bu yılın ilk 4 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,5 civarında büyüme oldu. Bu çok iyi bir rakam. Bu yüzde 7,5'lik büyümeyi yılın sonuna kadar muhafaza edebilirsek yılın sonunda 1 milyon 450 bin konut satış rakamına erişmiş oluruz. Bu da yeni bir rekor kırılması anlamına gelir" ifadelerini kullandı.


DÜŞÜK FAİZ ETKİLİ OLDU


"Şu anda bankaların uyguladığı konut kredi faizleri 0,90'lar seviyelerinde gidiyor. Bunun yıl sonuna kadar devam etmesini talep ediyoruz. Devam ederse biz de üretimlerimize aynı şekilde devam edeceğiz.Kampanyalar ve teşvik edici uygulamalarla pazarımızı büyütmeye gayret edeceğiz" diye konuştu. Faizden...