23 / 03 / 2023

altın bugün

altın bugün

ABD imalat göstergesinin beklentilerin altına düşmesi ve tahvil getirilerinde yaşanan düşüşler sonrasında  roket gibi fırlayarak son 7 ayın rekor yükselişi yaşandı.

Zayıflayan dolar altına güç kazandırdı! Yatırımcılar derin bir nefes aldı

Dolar kuru,  İngiltere Merkez Bankası'nın (BOE) tahvil alımı programı açıklamasının ardından haftalık bazda bugün zayıfladı. Bu durum altın fiyatlarının güçlenmesini sağladı. 

Altın resmen tuzla buz oldu! Elinde 1 gram altını olan bile acil baksın! Altın fiyatlarında son dakika 1 Eylül 2022

Altın fiyatlarında son dakika gelişmeleri hafta dördüncü işlem gününde yakından takip ediliyor. Altın fiyatları hafta sonunun ilk gününde resmen tuzla buz oldu. Peki gram altın, çeyrek altın, yarın altın ne kadar? Elinde gram altını olanlar bile baksın! Son dakika altın fiyatları...

Altın fiyatları dibe çakıldı! Elinde 1 gram bile altını olanlar çabuk bakın! Son dakika altın fiyatları 31 Ağustos 2022

Son dakika altın fiyatları haftanın üçüncü işlem gününde de yakından takip ediliyor. Milyonlarca kişi bugün gram altın ne kadar? Çeyrek altın kaç lira? Sorularının yanıtlarını araştırıyor. Altın fiyatları resmen diba çakıldı. İşte son dakika atın fiyatları 31 Ağustos 2022...

altın bugün Haberi

altın bugün

Enflasyonla mücadele etme konusundaki kararlıkları sonrasında FED, faiz artırımA KARARI ALDI.  Öte yandan hala devam eden resesyon endişeleri ve ekonomilerdeki daralma eğilimleri doların yükselmesine neden oldu.

Bunlara karşın altın ise geçtiğimiz haftalarda dolar karşısında değer kaybetmeye başladı. Bugün ise altın fiyatları adeta roket gibi fırlarken son 7 ayın en hızlşı yükselişi kaydedildi. Gram altın bugün yurt içi piyasalarda 2,7'lik artışla bin 14 lira seviyesine yükseldi. 

SON ZAMANLARIN REKORU: ONS ALRIN 1,700

Dünya genelindeki altın fiyatlarını doğrudan etkileyen ons altın, bugün 1700 dolar seviyesine yükseldi. 

ABD imalat göstergesinin beklentilerin altında gerilemesi ve tahvil getirilerinin geniş kapsamlı düşmesi ile ons altın resmen fırladı.

Bu gelişmelerle beraber ons altın yüzde 2,4 değer kazandı. Geçen hafta bin 600 seviyelerine kadar düşen ons altın bin 700 seviyelerine kadar çıktı....