08 / 06 / 2023

Altın roket gibi fırladı! İşte 7 ayın rekor seviyesi geldi: 1.700...

Altın roket gibi fırladı! İşte 7 ayın rekor seviyesi geldi: 1.700...

ABD imalat göstergesinin beklentilerin altına düşmesi ve tahvil getirilerinde yaşanan düşüşler sonrasında  roket gibi fırlayarak son 7 ayın rekor yükselişi yaşandı.Enflasyonla mücadele etme konusundaki kararlıkları sonrasında FED, faiz artırımA KARARI ALDI.  Öte yandan hala devam eden resesyon endişeleri ve ekonomilerdeki daralma eğilimleri doların yükselmesine neden oldu.

Bunlara karşın altın ise geçtiğimiz haftalarda dolar karşısında değer kaybetmeye başladı. Bugün ise altın fiyatları adeta roket gibi fırlarken son 7 ayın en hızlşı yükselişi kaydedildi. Gram altın bugün yurt içi piyasalarda 2,7'lik artışla bin 14 lira seviyesine yükseldi. 

https://www.ticarethaneistanbul.com/


Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön