Altındağ Belediyesi geri dönüşüm projesi

Altındağ Belediyesi geri dönüşüm projesi

Cam, metal, plastik, kağıt-karton, kompozit gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanması ve değerlendirilmesi amacıyla, Altındağ'ın genelinde başlatılan geri dönüşüm projesi her geçen gün ilerliyor.

Altındağ Belediyesi'nden konut taksitlerine 3 ay erteleme!

Çalışmalarına devam eden Altındağ Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında belediyeye yapılan konut taksit ödemeleri 3 ay boyunca ertelendi.

Altındağ Belediyesi'nden inşaat sektörüne destek!

İlçedeki çalışmalarına devam eden Altındağ Belediyesi, yatırımcıların önünü açan Altındağ Belediyesi, aldığı bu kararın süresini uzattı.

Altındağ Belediyesi'nden 15.8 milyon TL'ye satılık 77 gayrimenkul!

Altındağ Belediyesi, 12 mahallesinde yer alan 77 gayrimenkuldeki hissesini ihale ile satıyor. İhale 26 Aralık'ta gerçekleşecek...

Altındağ Belediyesi'nden örnek dönüşüm kararı!

Çalışmalarına son sürat devam eden Altındağ Belediyesi, Türkiye'deki tüm yerel yönetimler arasında bir ilke imza atarak yatırımcıların ve yatırımların önünü açacak bir karara imza attı.

Altındağ Belediyesi'nden Gagavuzya'ya huzurevi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Altındağ Belediyesi, Gagavuzya'da yeni bir huzur evi inşa ediyor.

Altındağ Belediyesi Gültepe'de öğrenci yurdu yaptırıyor!

Altındağ Belediyesi, Gültepe Mahallesi sınırları içerisindeki alanda dükkan + sosyokültürel tesis (Öğrenci Yurdu) yaptırıyor. İnşaat işi için ihale 7 Mart'ta yapılacak..

Altındağ Belediyesi'nden 73 milyon TL'lik inşaat ihalesi!

Altındağ Belediyesi tarafından Ankara ili, Altındağ ilçesi, Sakarya Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Altındağ Belediyesine ait Konut + Dükkan İnşaatı işi 7 Şubat'ta ihale edilecek. İnşaat işi için muhammen bedel 73 milyon 194 bin TL olarak belirlendi..

Altındağ Belediyesi, Bosnalı başkanlara dönüşümü anlattı!

Altındağ Belediyesi, Bosna Hersek'ten gelen belediye başkanları heyetine kentsel dönüşüm tecrübelerini aktardı.

Altındağ Belediyesi’nden Gagavuzya’ya kültür merkezi!

Daha önce Bosna Hersek’in Visoko kentine bir kültür merkezi inşa eden Altındağ Belediyesi şimdi de Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti’nde kültür merkezi inşa ediyor.

Altındağ Belediyesi 2016 yılı faaliyet raporu meclisten geçti!

Altındağ Belediyesi, Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Altındağ Belediyesi 2016 yılı faaliyet raporu da kabul edildi.

Altındağ Belediyesi'nin inşaat çalışmaları sürüyor!

Ulus Anafartalar Caddesi’nde, Altındağ Belediyesi hizmet binasının karşısındaki bir inşaat nedeniyle kaldırımlar yürünemez hale geldi.

Altındağ Belediyesi'nden yapılandırma uyarısı!

Vergi borcu yapılandırılmasına imkan tanıyan düzenleme uzatıldı. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasadan faydalanmak isteyen vatandaşlar 25 Kasım’a kadar Altındağ Belediyesi’ne başvurabilirler.

Altındağ Belediyesi'nin 2017 bütçesi 311,5 milyon TL!

Her geçen yıl bütçesinde artışlar yaşayan, gelir ve gider dengesini başarılı bir şekilde yürüten, gerçekçi bütçelerle yatırımın önünü açan Altındağ Belediyesi, 2017 yılına ait tahmini bütçesini 311.5 milyon TL olarak belirledi.

Altındağ Belediyesi geri dönüşüm projesi

Altındağ Belediyesi geri dönüşüm projesi Altındağ Belediyesi geri dönüşüm projesi


Türkiye'nin en temiz ilçesi" ünvanını almaya hak kazanan Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor. 


Cam, metal, plastik, kağıt-karton, kompozit gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanması ve değerlendirilmesi amacıyla, Altındağ'ın genelinde başlatılan geri dönüşüm projesi her geçen gün ilerliyor. 


Proje kapsamında, Karapürçek Mahallesi'ne ve Gültepe 2'nci etap TOKİ konutlarına, dört gözlü dış mekan geri dönüşüm konteynerleri yerleştirildi. 

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri, Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri, ana cadde ve sokaklar, muhtarlık, anaokulları, sağlık ocağı, okul çevreleri, parklar ve siteler gibi vatandaşların yoğun olduğu ve rahat ulaşılabilen noktalara yerleştirilen konteynerler ile çöp sahalarına giden geri dönüşüm atıklarının azaltılması hedefleniyor. 

Ekipler kapı kapı gezerek vatandaşı bilgilendiriyor Karapürçek ve Gültepe mahallelerinin dört bir tarafına yerleştirilen geri dönüşüm kumbaralarının üzerinde hangi atıkların nereye atılacağı...