Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor!

Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor! Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor!

Cam, metal, plastik, kağıt-karton, kompozit gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanması ve değerlendirilmesi amacıyla, Altındağ'ın genelinde başlatılan geri dönüşüm projesi her geçen gün ilerliyor.Türkiye'nin en temiz ilçesi" ünvanını almaya hak kazanan Altındağ Belediyesi, çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdürüyor. 


Cam, metal, plastik, kağıt-karton, kompozit gibi geri dönüştürülebilir ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanması ve değerlendirilmesi amacıyla, Altındağ'ın genelinde başlatılan geri dönüşüm projesi her geçen gün ilerliyor. 


Proje kapsamında, Karapürçek Mahallesi'ne ve Gültepe 2'nci etap  TOKİ  konutlarına, dört gözlü dış mekan geri dönüşüm konteynerleri yerleştirildi. 

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri, Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezleri, ana cadde ve sokaklar, muhtarlık, anaokulları, sağlık ocağı, okul çevreleri, parklar ve siteler gibi vatandaşların yoğun olduğu ve rahat ulaşılabilen noktalara yerleştirilen konteynerler ile çöp sahalarına giden geri dönüşüm atıklarının azaltılması hedefleniyor. 

Ekipler kapı kapı gezerek vatandaşı bilgilendiriyor Karapürçek ve Gültepe mahallelerinin dört bir tarafına yerleştirilen geri dönüşüm kumbaralarının üzerinde hangi atıkların nereye atılacağı resimlerle gösteriliyor. 

Ayrıca geri dönüşüm konteynerlerine evsel atık atılmaması, geri dönüştürülebilen ambalaj atıklarının da çöpe atılmadan kaynağında ayrı toplanmasının önemi ve vatandaşların projeye nasıl katılacakları, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince kapı kapı gezilerek vatandaşlara anlatılıyor. Katı atıkların geri dönüşüme kazandırılması çalışmalarında çok yol kat edildiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki "Her geçen gün toplanan atık miktarında artış yaşanıyor. Bilgilendirme çalışmalarıyla bu rakamların katlanarak artacağını tahmin ediyoruz." dedi. Tüm vatandaşları bilgilendirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, "Mahalle sakinlerimiz yapılan çalışmalardan çok memnun... Daha temiz bir Altındağ için yardıma hazır olduklarını belirtiyorlar. Bu da bizi memnun ediyor." şeklinde konuştu. 


10 yıldır Karapürçek Mahallesi'nde oturduğunu söyleyen Yüksel Şentürk, "Doğal kaynaklarımızın ve çevrenin korunması için Altındağ Belediyesi'nin başlattığı bu projeye ailece destek vereceğiz. Altındağ Belediyesi'ne çok teşekkür ederiz." dedi. 


Ticari Hayat