altındağ kale altı kentsel dönüşüm

altındağ kale altı kentsel dönüşüm

Ankara'da yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Altındağ'daki Ankara Kalesi'nin devamı olan Kale Altı'ndaki tescilli yapıların, kentsel dönüşüm ile koruma altına alınacağını söyleyen Belediye Başkanı Asım Balcı, yerli turisti bölgeye çekebilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi...

Altındağ'da Kale Mahallesi kentsel dönüşümle koruma altına alınacak!

Ankara'da yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Altındağ'daki Ankara Kalesi'nin devamı olan Kale Altı'ndaki tescilli yapıların, kentsel dönüşüm ile koruma altına alınacağını söyleyen Belediye Başkanı Asım Balcı, yerli turisti bölgeye çekebilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi...

Çorum Kalesi 'kalekondu'lara teslim!

Tarihi Çorum Kalesi içerisine yıllar önce yapılan konutların işgaline teslim oldu. Halk arasında 'kale kondu' olarak bilinen ve kamulaştırılan yapılar kale için restorasyon onayı çıkmayınca yıkılamadı.

Çorum Kalesi gecekondulara teslim!

Çorum'da, 1571 yılında 'Sultan Süleyman Hayratı' olarak yaptırıldığı bilinen, Selçuklu mimarisi özelliği taşıyan Çorum Kalesi, halk arasında 'kale kondu' olarak isimlendirilen yapıların işgaline teslim oldu. 

IKEA mağazalarında Kale imzası!

Türkiye seramik sektörünün öncü ismi Kaleseramik, dünyanın en büyük mobilya ve ev dekorasyonu mağazası IKEA ile anlaştı. IKEA'nın mağazalarında Kaleseramik kullanılacak.

Bodrum Kalesi'ndeki yapılar yıkılacak!

Muğla'daki Bodrum Kalesi'nin Kültür Bakanlığı tarafından restore edilmesi planlanıyor. Restorasyon kapsamında kale içinde eklenti olarak nitelendirilen yapıların yıkılacak.

Zeynep Bodur Okyay'dan yurtdışındaki ortaklarına mektup!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar bugünkü yazısında Kale Grubu Başkan ve CEO'su Zeynep Bodur Okyay ile gerçekleştirdiği sohbetten kesitler aktardı. İşte o yazı...

TOKİ Aşkale Alt Gelir Grubu başvuru tarihleri!

TOKİ Aşkale Alt Gelir Grubu başvuru tarihleri 27 Haziran - 30 Eylül günleri arasında olarak belirlendi. Projede toplam 17 konutun satışa çıkarıldı.

Kale Kilit anahtarcıları bir çatı altında kurumsallaştırıyor!

Kale Kilit, kurumsallaştırmaya yönelik girişimlerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye’de anahtarcıları tek bir çatı altında toplayan ‘Kale Anahtarcılar Kulübü’nü kuran Kale Kilit, Anahtarcılar Semineri’nin ana sponsorluğunu üstlendi.

Kale Mantolama ile Enerji Kimlik Belgesi sahibi olun!

Kale Mantolama sisteminin uygulandığı binaları, ayrıca ‘Enerji Kimlik Belgesi-EKB’ sahibi yapıyor. Akbaş, “Artık binasında ‘Kale Mantolama’ sistemi ile ısı yalıtımı yaptıranlar, aynı zamanda ‘Enerji Kimlik Belgesi’ne sahip oluyor” dedi.

Nevşehir kalesi çalışmalarında bulunan yer altı şehri belediyeye devredilecek!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Nevşehir Belediyesi ile yürüttüğü Kale ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları sırasında rastlanılan tarihi yer altı şehrinin bulunduğu alanı, belediyeye devretmeye hazırlanıyor.

Tarihi Erzurum Evleri’nin restorasyonu 1 yıl içinde tamamlanacak!

Kültür Yolu Projesi kapsamında kale çevresinde Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nca tescil edilen binalardan restorasyonu süren 7 binanın ve ihalesi yapılan 8’inin bakım ve onarımı bir yıl içerisinde tamamlanacak

Erzurum Kale çevresi Kültür Yolu'na dönüşüyor!

Erzurum Büyüksehir Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi, özellikle. 'Kültür Yolu Projesi' kapsamında Kale çevresindeki kamulaştırma, yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları hızlandırıldı.

Erzurum'da kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verildi!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi. Özellikle, 'Kültür Yolu Projesi' kapsamında Kale çevresindeki kamulaştırma, yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları hızlandırıldı.

altındağ kale altı kentsel dönüşüm Haberi

altındağ kale altı kentsel dönüşüm

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği Uluslararası Ankara Marka Buluşmaları'na konuşmacı olarak katıldı. ATO Congresium'da yoğun ilgi gören panelde Asım Balcı, başkent ve Altındağ turizmi üzerine görüşlerini paylaştı.

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre Balcı, "Biz Altındağ'ı Ankara'nın, hatta Türkiye'nin kalbi olarak nitelendiriyoruz. Cumhuriyetimizin kurulduğu, İstiklal Marşımızın yazıldığı Altındağ, Ankara'nın manevi mimarı Hacı Bayram Veli Hz.'nin doğduğu, yaşadığı ilçe. Altındağ bu önemli tarihi ve kültürel mirasların yanında ayrıca binlerce yıllık medeniyetlere de sahip. Roma, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet eserlerini sınırlarında bulunduran Altındağ, başkent turizminin yaklaşık yüzde 70'lik bölümünü elinde bulunduruyor" diye konuştu.

"İKİ KATINA ÇIKACAK"

"Hamamönü, Ulus ve Ankara Kalesi gibi lokasyonlar her gün binlerce turisti ağırlıyor" ifadelerini kullanan Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, "Binlerce yıllık medeniyete...