15 / 08 / 2022

Anadolu Ajansı Washington Ofisi irtibat

Anadolu Ajansı Washington Ofisi irtibat

AA çalışmalarına, Amerika Bölge Direktörlüğü Washington Ofisi ile devam ediyor. Anadolu Ajansı Washington Ofisi bugün açılıyor. AA Amerika Bölge Direktörlüğü Washington Ofisi bugün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan' ın katılımı ile açılacak.

Anadolu Ajansı Washington Ofisi yarın açılıyor!

AA, 100. yıl hedefleri kapsamında yurtdışı operasyonlarını güçlendirme çalışmalarına, Amerika Bölge Direktörlüğü Washington Ofisi ile devam ediyor. Ofis, AA'nın 100. yılında dünyanın ilk beş ajansı arasında yer alma hedefine önemli katkı sağlayacak .

Malatya'da çöken binanın tadilatını yapan kişi hakkında hapis istemi!

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca 9 Kasım tarihinde çöken 2 katlı binada tadilat yaptıran işletmeci Hikmet D. hakkında sürdürülen soruşturma bitirildi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Savcılıkça hazırlanan iddianame, Malatya Asliye Ceza Mahkemesince onaylandı. 

SOCAR Türkiye yönetim binalarında ve tesislerinde yeşil enerjiye geçiyor!

SOCAR Türkiye'den karbon ayak izinin azaltılması amacıyla yeni bir adım geldi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; SOCAR Türkiye tarafından yönetim binalarının ve bazı tesislerin yenilenebilir enerjiyle kullanılmasına karar verildi.

Koronavirüs ofislere hangi değişiklikleri getirdi?

JLL Türkiye tarafından Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü Araştırma Raporu yayınlandı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü Araştırma Raporu'na göre, sektörlerin yeniden talep görmesi için salgın önlemlerinin sona ermesi öngörülüyor. 

İsrailli Yahudiler Mescid-i Aksa'yı yıkmak istiyor mu?

Anadolu Ajansı ekibi işgal altındaki Doğu Kudüs sokaklarında İsrailli Yahudilere, "Mescid-i Aksa'yı gerçekten yıkmak istiyor musunuz?" sorusunu yöneltti. İşte gelen cevaplar...

Ruhsar Pekcan: Kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlamıştır!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafa kira yardımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır" dedi. 

İnşaat sektöründe istihdam arttı! 

İş gücü istatistikleriyle ilgili konuşan Anadolu Ajansı Finans Analisti ve ekonomist Haluk Bürümcekçi, inşaat sektöründe istihdamın arttığını dile getirdi. 

Sanayiciye demir yolu müjdesi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,  Anadolu Ajansı Editör Masası'nda ulaştırma alanında yapılan çalışmaları anlattı. 

İmar barışından 93 milyon lira gelir elde edildi!

Anadolu Ajansı Finans Analisti ve ekonomist Haluk Bürümcekçi'nin açıkladığı verilere göre Eylül ayında imar barışından 93 milyon lira gelir elde edildi. 

Murat Kurum bugün AA Editör Masası'na konuk olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda bugün saat 11:00'de gündeme ilişkin değerlendirmeler yapacak.

İnşaat sektöründe istihdam azaldı!

İş gücü istatistikleriyle ilgili konuşan Anadolu Ajansı Finans Analisti ve ekonomist Haluk Bürümcekçi, "Tarım dışı sektörlerde istihdam edilenlerin sayısında önceki aya göre 136 bin azalış görülürken, inşaatta 92 bin artışa karşılık sanayide 72 bin ve hizmetlerde 155 bin düşüş izlendi" dedi.

Cahit Turhan, AA Editör Masası'na yarın konuk olacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yarın Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak...

Murat Kurum, yarın AA Editör Masası'na konuk olacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunacak...

İstanbul'a özel yasa çıkarılmalı!

Yeni Şafak yazarı ve eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk, İstanbul'a özel yasa çıkarılması gerektiğini söyledi.

Anadolu Ajansı Washington Ofisi irtibat Haberi

Anadolu Ajansı Washington Ofisi irtibat

Anadolu Ajansı, 100. yıl hedefleri kapsamında yurtdışı operasyonlarını güçlendirme çalışmalarına, Amerika Bölge Direktörlüğü Washington Ofisi ile devam ediyor.


AA'nın, 100. yılında dünyanın ilk beş ajansı arasında yer alma hedefine önemli katkı sağlayacak AA Amerika Bölge Direktörlüğü Washington Ofisi, bugün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımıyla açılacak. Açılışa, Amerikan siyaseti, düşünce kuruluşları ve Türk-Amerikan toplumundan seçkin davetliler de katılacak.


Dünya ve ABD siyasetinin merkezi kabul edilen, her gün devlet başkanları, bakanlar, bürokratlar ve önemli isimleri ağırlayan başkent Washington’da açılacak AA ofisi, Beyaz Saray’a yakınlığıyla dikkati çekerken, Kongre’ye yürüme mesafesinde bulunuyor.


Washington'daki yabancı medya kuruluşlarının merkezi konumundaki Ulusal Basın Merkezi binasında AA'nın yanı sıra EPA, Getty Images, Alman haber ajansi DPA, Kyodo, EFE, El Arabiya, Notimex gibi önemli medya kurumları ile Amerikan politikasıyla alakalı önemli...