ankara altındağ belediyesi gecekondu

ankara altındağ belediyesi gecekondu

ALTINDAĞ Belediyesi Altındağ'ı daha da modern hale getirmek için 25 binden fazla gecekonduyu yıktı. Altındağlıları daha ferah bir hayata kavuşturmak için gece kondu yıkımlarına devam ediliyor...

Ankara Altındağ'da metruk binalar ortadan kaldırılıyor! 

Ankara'ya bağlı Altındağ Belediyesi, halk sağlığını riske atan metruk yapılara izin vermiyor. Atıfbey Mahallesi'nde bulunan metruk yapılar belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Altındağ Belediyesi'nden 33.8 milyon TL'ye kat karşılığı inşaatı işi ihalesi!

Altındağ Belediyesi tarafından Ankara ili, Altındağ ilçesi, Hacettepe (Şükriye) Mahallesi'nde bulunan kat karşılığı yaptırılacak olan konut inşaatı işi 33 milyon 820 bin 46 TL'ye ihale ediliyor. 

Ankara Altındağ Belediyesi'nden 33.8 milyon TL'ye kat karşılığı inşaat ihalesi!

Ankara ili Altındağ Belediye Başkanlığı, Altındağ ilçesi, Hacettepe (Şükriye) Mahallesi'nde kat karşılığı inşaat işi ihale edecek. İşin bedeli 33 milyon 820 bin 46 TL olarak belirlendi. 

Altındağ Belediyesi gençlik merkezi ve spor alanı inşaatını mühürledi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Altındağ Belediyesi’nin gençlik merkezi ile spor alanı inşaatını mühürledi. İlçe belediyesi tarafından mahkemeye gönderildi. Mahkeme yürütmeyi durdurmaya karar verdi.

Ankara Altındağ'da dönüşüm molozları temizleniyor!

Ankara Altındağ Belediyesi, Önder ve Anafartalar mahallelerinden sonra Gültepe Mahallesi'nde kentsel dönüşüm molozlarını temizlemek harekete geçti. 

Altındağ Belediyesi'nden 73 milyon TL'lik inşaat ihalesi!

Altındağ Belediyesi tarafından Ankara ili, Altındağ ilçesi, Sakarya Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Altındağ Belediyesine ait Konut + Dükkan İnşaatı işi 7 Şubat'ta ihale edilecek. İnşaat işi için muhammen bedel 73 milyon 194 bin TL olarak belirlendi..

Ankara Altındağ'da kat karşılığı inşaat ihalesi 9 Ağustos'ta!

Ankara Altındağ Belediyesi, dükkan + kapalı otopark kullanımlı kat karşılığı inşaat ihalesi düzenliyor. İhale 9 Ağustos'ta yapılacak..

Ankara Altındağ'da satılık 34 arsa ihalesi 24 Mayıs'ta!

Ankara Altındağ Belediyesi, Doğantepe Mahallesi'ndeki 34 arsayı satıyor. İhale, 24 Mayıs Çarşamba günü yapılacak..

Ankara Altındağ'da 23.9 milyon liraya satılık 5 arsa!

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından 3 mahalledeki 5 arsa satışa sunuluyor. Arsalar için ihale 19 Nisan'da gerçekleşecek..

Ankara Altındağ'a yeni yatırımlar yapılıyor!

Ankara Ulubey Mahallesi'nde büyük bir değişim başlatan Altındağ Belediyesi, dönüşüm kapsamında yıkılan yerlerde 3 park ve 1 aile sağlığı merkezi projesini hayata geçirdi.

Ankara Altındağ Belediyesi’nden müteahhitlere müjde!

Altındağ’ın yeniden yapılanması için tüm engelleri ortadan kaldıran Altındağ Belediyesi, Altındağ’da konut yapmak isteyen müteahhitlere müjde niteliğinde bir karar aldı.

Ankara Altındağ'da 2. Kına Konağı ve Nikâh Konağı açıldı!

Ankara Altındağ Belediyesi ikinci Kına Konağı ve Nikâh Konağı'nın açılışlarını Hamamarkası'nda gerçekleştirdi. Açılış törenine birçok milletvekili katıldı.

Ankara Altındağ Başpınar TOKİ konutları teslim ediliyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve Altındağ Belediyesi’nin işbirliğiyle yapılan Ankara Altındağ Başpınar TOKİ konutları teslim ediliyor.

ankara altındağ belediyesi gecekondu Haberi

ankara altındağ belediyesi gecekondu

Gerçekleştirilen gecekondu yıkım çalışmalarına mahalle sakinleri ve yıkılan evlerin sahipleri de destek verdi. 37 yıldır Altındağ'da oturan Bircan Ecik de evi yıkılırken destek verenler arasındaydı. Ecik, gecekonduların yıkıldığını yeni yolların yapıldığını söyleyerek, bu çalışmalar sayesinde artık daha rahat edeceklerini söyledi. 


Yıkım çalışmalarına ilişkin bir açıklama yapan Altındağ Belediyesi Başkanı Veysel Tiryaki, imar planı tamamlanan mahallelerde uygulanan planlar ile yolda kalan gecekonduların yıkılarak hem yeni yol açıldığını hem de yolların genişletildiğini söyledi. Tiryaki, 2005'ten 2013 yılının ilk yarısına kadar açılan yeni yolların uzunluğunun 280 KM'ye ulaştığını söyledi. 


Ev yıkmanın hiç de kolay olmadığını söyleyen Başkan Tiryaki, "Kimsenin evini, yuvasını yıkmak arzu ettiğimiz bir şey değil. Kolay da değil. Ancak biz Altındağ Belediyesi olarak yaptığımız hiçbir yıkımda politik olmadık. Birilerinin evini yıkarken, birilerinin...