Ankara konut gelişimi

Ankara konut gelişimi

Türkiye son 5 yılda dev bir şantiyeye döndü. Ankara hangi yöne gelişiyor? Konutta, merkezi lokasyonlarda ve alışveriş merkezlerinde neler oluyor? Ankara'da yaşayanlar ve Ankara'ya yatırım yapmak isteyenler kaçırmamanız gereken süper bir haber!!! Detaylar

Emlak Konut GYO, Bakanlığın Çekmeköy'deki arsasını 990 milyon TL'ye aldı!

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi GYO'larından Emlak Konut, geliştirdiği projelerinden dev bir satış protokolü imzaladığını açıkladı. Şirket, Çekmeköy'de Çevre Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ait arsayı 990 milyon TL'ye satın aldı.

Mehmet Kalyoncu: Oturum amaçlı konut geliştirilmeli!

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kalyoncu yaptığı açıklamada "Sektörde konut tüketicisi analiz edildiğinde oturum amaçlı konut müşterisinin artık esas belirleyici tüketici kitlesi olduğunu görüyoruz" dedi.

Ankara konut satışında ikinci sırada!

Türkiye’de konut satışları, kamu bankalarının kredi faiz oranlarındaki önemli düşüşün ve kampanyaların etkisiyle Haziran ayında yıllık bazda yüzde 209,7 arttı ve 190 bin 12’ye ulaştı. Başkent Ankara, 21 bin 915 konut satışı ile İstanbul’dan sonra  ikinci sırada yer aldı.

Konut yatırımında tercih edilen ilk 5 şehir!

Türkiye’de en çok satılık daire aranan ilk 5 şehir sizler için araştırıldı. Konut yatırımındaki gelişimi gösteren analizler sonucunda Ekim ayı verilerine göre en çok konut aranan 5 il İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın oldu.

Alternatif Yatırım Fonlarında GYF'nin Yeri ve Gelişimi Eğitimi 28 Kasım'da!

GYODER Akademi'nin Alternatif Yatırım Fonlarında Gayrimenkul Yatırım Fonunun (GYF) Yeri ve Gelişimi Eğitimi 28 Kasım'da...

Keçiören emlak satışında zirvede!

Keçiören'in artarak devam eden gelişimi, emlak satışlarına da ciddi bir şekilde yansıdı. 2019 Haziran'da Ankara'da en fazla konut satışı yapılan ilçe Keçiören oldu...

Mehmet Özhaseki: Ankara'nın planlarını ben hazırladım!

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki, "Ankara'nın planlarını ben hazırladım. Ankara nereye gelişecek, konutlar ve iş merkezleri nerede olacak, bağlantı nasıl sağlanacak, ilçelerde neler yapılacak diye tek tek çalışarak imza atmış tek kardeşiniz benim" dedi...

Kartal'daki markalı 6 konut projesi!

İstanbul'da Kartal bölgesinde birçok konut projesi bulunuyor. Konut geliştiricilerinin uğrak noktası olan bölgede daire seçenekleri ağırlıklı olarak 1 oda 1 salonlardan başlıyor...

Markalı konut geliştiricilerinin Çengelköy'e ilgisi arttı!

Omran İnşaat Genel Müdürü Ergin Bayram, Çengelköy'ün yapı stokunun değişme sürecinde olduğunu söyledi. Bayram, markalı konut geliştiricilerinin bölgeye olan ilgisinin arttığını açıkladı.

Ankara konut piyasasına ilişkin 9 soru mecliste!

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Ankara konut piyasasına dair bazı verilere ilişkin soru önergesi hazırladı. Yeşil, sorularını Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye sordu..

Akiş GYO Londra’da konut geliştirecek!

Akiş GYO yurtdışına açılım stratejisi kapsamında ilk yatırımını Londra’da gerçekleştirecek. Şirket Londra'da konut projesi geliştirecek...

Konut talebi devam ediyor!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (Konutder) Başkanı Altan Elmas, Türk insanının geleneksel konut talebinin güçlü bir şekilde devam ettiğini söylüyor..

Eyüpsultan markalı konut geliştiricilerinin radarında!

Eyüpsultan ilçesinde yeni konut yatırımı ve değerleri de her geçen gün artıyor. Bölgede ulaşım ve mega yatırımlar yatırımlar sayesinde markalı konut projeleri artıyor. 

Ankara konut gelişimi Haberi

Ankara konut gelişimi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Genel Sekreteri Yeşim Uysal, Ankara'nın hemen hemen her yönde hızlı bir gelişim içinde olduğunu belirterek, "Kent merkezinde artık neredeyse konut bazında üretim yapılmıyor. Merkezde konutlar yerini iş yerlerine bırakıyor" dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Genel Sekreteri Yeşim Uysal, içinde bulunulan büyüme ve genişleme çizgisiyle Ankara'nın köylerinin dahi kentleşme yolunda adım attığını söyledi.

"Ankara'nın hemen hemen her yönde hızlı bir gelişim içinde olduğunu" vurgulayan Uysal, "Kentin yoğunlukla batıya doğru büyüdüğü söylenebilir. Ancak, kuzeydeki yani protokol yolu etrafında yürütülen çalışmaları unutmamak gerekiyor. Burada binalar baştan yapılıyor. Bu çerçevede, Pursaklar'da hem arsa hem de bina fiyatlarında artış olduğu gözden kaçırılmamalı" diye konuştu.

Kentin büyüme ve gelişmesinin belirli ve düzenli programlar altında olması gerektiğini belirten Uysal,...