antalyadaki otellerin doluluk oranları

antalyadaki otellerin doluluk oranları

Antalya'nın ziyaretçi sayısının yüzde 7,5 artarak 11.5 milyona ulaştığına dikkat çeken Zafer Alkaya, buna rağmen otel doluluklarının yüzde 60.9'a düştüğünü dile getirdi...

Antalya'da turizmcinin yüzünü Ruslar güldürüyor!

Turizmin başkenti Antalya'da oteller yeni yılı karşılamak için hazırlıklarını tamamladı. 5 yıldızlı otellerde yılbaşı gecesine özel programlar hazırlandı. Oteller misafirleri için yeni yıl kutlamalarına özel yılbaşı ağaçları ve süslerle donatıldı.

Turizmin başkenti ünvanını taşıyan Antalya tahtını İstanbul'a kaptırıyor!

Deniz-kumgüneş alanında aldığı yabancı turist sayısıyla Türkiye’de ‘turizmin başkenti’ olarak anılan, geçen yıl 10.2 milyon turisti ağırlayan ve İstanbul'a yaklaşık 900 bin fark atan Antalya, bu yıl tahtını İstanbul'a kaptıracak görünüyor

Ömer Niziplioğlu: Akdeniz'de bazı bölgelerde oteller hiç açılmadı!

Ulikad Başkanı Ömer Niziplioğlu, ''Türkiye’de turizm komada. Yurt dışına gidemeyen Türkler iç turizme yöneldi ancak bu yeterli değil. Otellerin doluluk oranları yüzde 20-30’larda. Bazı bölgelerde oteller hiç açılmadı bile” dedi.

Kongre turizm sektörünün lokomotifi İstanbul!

Toplantı ve kongre turizmi otellerin doluluk oranını etkiliyor. Kapasite ve ziyaretçi sayısıyla turizm sektörünün büyüyen pazarları arasında toplantı ve kongre turizmi geliyor. 

İstanbul'da 191 yeni otel inşa ediliyor!

Turizm tarihinin en zor dönemini yaşadığı bu dönemde Türkiye ve İstanbul’daki otellerin doluluk oranı yüzde 50’ye indi. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre İstanbul’da inşaatı devam eden bakanlık belgeli konaklama tesisi sayısı 191. Dolduramadığımız otellere yenileri ekleniyor.

İstanbul'a 199 yeni otel yatırımı yapılıyor!

İstanbul’da otellerin doluluk oranı yarı yarıya inmişken yeni tesis yatırımlarında tam bir patlama yaşanıyor. Yatak sayısını yüzde 47.7 artıracak 199 adet yeni tesis inşa halinde.

Türkiye'deki otellerin doluluk oranı yüzde 3 düştü!

"Ağustos 2015 Ülke Performans Raporu"na göre, Türkiye genelinde ağustos ayı otel dolulukları, geçen yılın aynı dönemine göre düştü.

Kış döneminde otellerin yüzde 65'i kapanacak!

TÜRKİYE Turizm Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, bayram tatiliyle doluluk oranı yüzde 90'a ulaşan otellerin okulların açılmasıyla yüzde 75'e düşeceğini söyledi.

Safranbolu'ya bayramda 70 bin turist gelecek!

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Safranbolu'daki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Belediye Başkanı Necdet Aksoy, "Günübirlikçilerle 4 günlük bayram tatilinde 70 bin misafiri yakalarız" dedi.

Batılı turist sayısı otellerin cirosunu yüzde 20 düşürdü!

Küçük Oteller Derneği'nin üyeleri ile gerçekleştirdiği yılın ilk altı ayını kapsayan 2015 anket sonuçları açıklandı. Doluluk oranını artıran otellerin yüzde 20'si ciroda düşme yaşadığı belirtildi.

İstanbul'da otellerin doluluk oranı yüzde 58'e düştü!

Evler ve odalar turiste kaçak olarak kiralanınca İstanbul'da otellerin doluluk oranı % 58 ’e düştü. Fiyatlar dip yaptı.

İstanbul'da otellerin doluluk oranı yüzde 65'e geriledi!

Türkiye'nin en fazla turist çeken şehri İstanbul'da her köşe başına bir otel dikilmesi, oda fiyatlarının yanı sıra doluluk oranlarını da vuruyor. Megakent'te otellerin doluluk oranı yüzde 65'e geriledi.

Kartepe’de otel doluluk oranı yüzde 70'e çıktı!

Kartepe’de, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte kayak merkezindeki doluluk oranı yüzde 70’lere çıktı. Renkli görüntülerin oluştuğu pistlerde çocuklar kayak yaparak stres atarken, otel yönetimi güvenlik açışından tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

Baraj doluluk oranları 27 Ocak 2015!

Etkili olan yağışlar barajlarında su seviyesini de yükseltmeye devam ediyor. Elmalı, Kazandere ve Istrancalar Baraj Havzaları'na düşen yağışlar sonucu İstanbul Barajları'nın doluluk oranı 27 Ocak 2015 itibariyle yüzde 85.13 oranına ulaştı

2014'te Türk otellerinde doluluk oranı azaldı!

TÜRKİYE 2014 yılını Avrupa'nın en düşük doluluk oranına sahip ülkelerden biri olarak kapattı. Yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlayan Türkiye otellerinde ortalama doluluk yüzde 2.2 düşüşle yüzde 62'ye geriledi.

antalyadaki otellerin doluluk oranları Haberi

antalyadaki otellerin doluluk oranları


Geçen yıl Antalya'nın ziyaretçi sayısının yüzde 7,5 artarak 11.5 milyona ulaştığına dikkat çeken Zafer Alkaya, buna rağmen otel doluluklarının yüzde 60.9'a düştüğünü belirtti, Altoya, "Antalya'da her yıl 30 ile 35 bin yeni yatak kapasitesi hizmete giriyor. Yeni yatak arzı dolulukları aşağıya doğru çekiyor"...