Apartman dairesinde tıp merkezi açılması

Apartman dairesinde tıp merkezi açılması

Ayakta teşhis ve tedavi yapılan özel sağlık kuruluşlarının tesis, hizmet ve personel standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı...

Apartman görevlileri koronavirüs sebebiyle çalışma saatlerinin sınırlandırılmasını istiyor!

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunanların alışveriş ihtiyaçlarının giderilmesi için iş yükü artan apartman görevlileri, çalışma saatlerinin sınırlandırılmasını talep ediyor.

Apartman dairesinde tıp merkezi açılmasına izin verilmeyecek!

Ayakta teşhis ve tedavi yapılan özel sağlık kuruluşlarının tesis, hizmet ve personel standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı...

Gonca Vuslateri köpekleri için evinden taşınıyor!

Cihangir'de bir apartman dairesinde oturan oyuncu Gonca Vuslateri, köpekleri için yeni bir eve taşınma kararı aldı.

Apartmanda işyeri açmak için muvafakatname örneği!

Bir apartman dairesinde Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında izin verilen bir işyeri açmak isteniyorsa, apartmandaki tüm kat maliklerinden muvafakatname alınıyor. İşte apartmanda işyeri açmak için muvafakatname örneği!

Jolly Tur genel müdürlüğü Vardar Plaza'ya taşındı!

Jolly Tur, genel müdürlük binasını Esentepe'deki Vardar Plaza'ya taşıdı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar,"Nişantaşı'nda bir apartman dairesinde başlayan 28 yıllık yolculuğumuzu yeni binamız Vardar Plaza ile taçlandırıyoruz" dedi.

Gaziantepliler apartman dairesi İzmirliler müstakil ev tercih ediyor!

Konut Konferansı kapsamında açıklanan araştırma, konut tercihlerinin illere göre değiştiğini ortaya koydu. Buna göre Gaziantepli, apartman dairesinde oturmak isterken İzmirli’nin tercihi müstakil ev oluyor.

Düzce'de ev yangını çıktı!

Beyciler Mahallesi Prestij Konutları A2 Blok'ta Sevda Atak'a ait olan apartman dairesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.Düzce'de apartman dairesi yanarak kullanılamaz hale geldi.

Konya'da bir apartman dairesinde yangın çıktı!

Konya'da bir apartman dairesinde yangın çıktı. Beyşehir ilçesi TOKİ konutlarındaki 8 katlı binanın birinci katındaki dairesinde prizde unutulan elektrikli battaniye yangına yol açtı. Dumanı fark eden mahalle sakinleri durumu itfaiye bildirdi.

Antalya'da mobilya atölyesinde başlayan yangın hasara neden oldu!

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Üçgen Mahallesi 99. Sokak'taki Karadeniz Apartmanı'nın bahçesinde bulunan mobilya döşeme atölyesine ait eşyalar yanmaya başladı. Yangın sonucu bir otomobil ve apartman dairesinde hasar oluştu...

Apartman görevlisi çalıştırma zorunluluğu!

8 Eylül 2013 tarihinde yürürlüğe giren Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik kapsamında apartman görevlileri ile ilgili esaslar yer alıyor. İşte apartman görevlisi çalıştırma zorunluluğu esasları...

Kiracıya ait olan giderler!

Mesken ihtiyacınızı karşılamak için bir apartman dairesinde konut kiraladığınızı farz edelim. Bu durumda kiracı apartmanda hangi giderlere katılır? Kiracıya ait olan gideler nelerdir? İşte yanıtı...

Kat maliki muvafakatname!

Bir apartman dairesinde Kat Mülkiyeti Kanunu kapsamında izin verilen bir işyeri açmak isteniyorsa, apartmandaki tüm kat maliklerinden muvafakatname almanız gerekiyor. Kat maliki muvafakatname örneği aşağıda yer alıyor...

Ortak yerlerde tadilat!

Ortak yerler, günümüzde müstakil ev yaşamından apartman dairesi yaşamına geçişte önem kazanan bir konudur. Peki apartman dairesinde yaşayan kişiler ortak yerlerde tadilat yapılması kararını nasıl alıyorlar?

Apartman dairesinde tıp merkezi açılması

Apartman dairesinde tıp merkezi açılması Apartman dairesinde tıp merkezi açılması

"Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Yönetmelik değişikliğiyle, tıp merkezlerinin fiziki standartları, faaliyet esasları ve tıp merkezinde yapılabilecek işlemler listesi yeniden düzenlenerek halen açık olan sağlık kuruluşlarının uyumuyla ilgili usul ve esaslar ile tıp merkezleri bünyesindeki estetik birimlerin fiziki mekan kuralları ve bu birimlerde yapılabilecek tıbbi işlemler belirlendi.

Yönetmeliğe göre, açılacak tıp merkezleri vatandaşların kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için müstakil binalarda olacak, bina girişlerinde veya apartman dairelerinde tıp merkezi açılmasına izin verilmeyecek.

Tıp merkezlerine en az iki farklı uzmanlık dalında olmak üzere en az 10 uzman hekim kadrosuyla açılma zorunluluğu getirildi.

"Tıp merkezlerinde çalışan hekimlere iki yerde daha çalışma izni sağlandı"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,...